Bramka jak zaczarowana

W kolejnym meczu piłkarskiej III ligi, Polonia 1912 Leszno przegrała na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska 0:1. Pomimo, iż gospodarze stworzyli sobie mnóstwo okazji, nie udało się trafić choćby jednej bramki.

Pierwszą groźną sytuację, poloniści stworzyli w 12. minucie. Niezwykle aktywny Patryk Kowalski zacentrował piłkę w pole karne, jednak dobrze interweniował golkiper gości. Nieco ponad kwadrans później, gola strzelić powinien napastnik Środy Wielkopolskiej. Na całe szczęście dla Polonii, zawodnik źle dostawił głowę. W 33. minucie dwie doskonałe szanse na trafienie mieli podopieczni Jerzego Radojewskiego. Najpierw, nieprzyjemny strzał z rzutu wolnego oddał Łukasz Glapiak, natomiast chwilę później, po dobrze wykonanym rzucie rożnym, groźnie uderzał Krystian Woźny. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, kapitalnymi paradami popisał się bramkarz. Gdy wydawało się, że lada moment padnie bramka dla leszczynian, w 37. minucie zabójczy cios zadali przyjezdni. Jeden z graczy środka pola dobrze uruchomił Adriana Błaszaka, który mierzonym strzałem nad Emilem Anusiewiczem, wpakował futbolówkę do siatki. Taki też rezultat utrzymał się do końca pierwszej części gry.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli miejscowi. W 58. minucie nieporozumienie formacji obronnej drużyny średzkiej próbował wykorzystać Artur Krawczyk, jednak uczynił to nieudolnie. Pomiędzy 68. a 69. minutą dwie doskonałe sytuacje wypracowała Polonia. W obydwu akcjach piłka nie chciała wpaść do bramki. Przy pierwszej, po znakomitej szarży Bogumiła Ceglarka, Jakub Przymus uderzył z najbliższej odległości Panu Bogu w okno. Przy drugiej, ten sam piłkarz skierował piłkę głową w poprzeczkę. W końcowych fragmentach jeszcze dwukrotnie kotłowało się w polu karnym gości. Bramka pozostawała jednak, jak zaczarowana. Jako, że ani zawodnikom ze Środy Wielkopolskiej, ani zawodnikom z Leszna, nie udało się wykorzystać tzw. piłek meczowych, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Kowalski (k), Woźny, Ozimek – Glapiak, Bugzel – Krawczyk (63' Olszak), Tomkowiak (59' Przymus), Pat. Kowalski (76' K. Hofman) – Gendera (59' Ceglarek)