Borowski: Ten sezon może być dobry

Siatkarze UKS 9 Leszno w minioną sobotę zainaugurowali sezon trzeciej ligi. Po bardzo dobrej grze całego zespołu leszczynianie pokonali drużynę Todo UKS MOS Czarni Ostrowite 3:0.

Lepszego otwarcia nowego sezonu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Fajnie, że udało się wygrać na własnym boisku. Znamy ten zespół i wiemy, że są niezmiernie groźni u siebie co udowodnili w poprzednim sezonie wygrywając z nami 3:2. Te trzy punkty były bardzo potrzebne, ponieważ pozwolą uwierzyć drużynie, że ten sezon może być dobry. Zawodnicy od sierpnia bardzo ciężko pracowali więc myślę, że efekty tej pracy będziemy zbierać co tydzień. – mówił tuż po zakończeniu spotkania szkoleniowiec UKS 9 Leszno Jarosław Borowski.

Momentami UKS 9 łapała krótkie przestoje, które przeciwnicy wykorzystywali i tym samym zmniejszali swoją stratę. – Chłopacy wciąż się zgrywają. Cały czas rozmawiają ze sobą i wymieniają swoje uwagi. To, że wygraliśmy dzisiejszy mecz bez sraty seta pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość. – dodaje Borowski.

Zadowolenia z wyniku nie krył też kapitan zespołu Michał Szulc. – Pierwszy set fajnie się dla nas ułożył, skutecznie graliśmy blokiem. W drugiej i trzeciej części trochę gorzej funkcjonowało nasze przyjęcie, chociaż jak na pierwszy mecz sezonu wypadliśmy naprawdę dobrze.

O tym czy leszczynianie pójdą za ciosem i wywalczą kolejne trzy punkty przekonamy się już w najbliższą sobotę podczas wyjazdowego spotkania z Orlikiem Miłosław.