Borowiak: Walczymy o złoty medalPodczas czwartkowej prezentacji Fogo Unii Leszno głos zabrał Łukasz Borowiak. Prezydent Leszna jest zadowolony ze składu, jaki zbudował klub i upatruje w nim faworyta do kolejnego złota.

Skład został uzupełniony w ostatnim momencie przez Piotra Pawlickiego. Mamy fenomenalny zespoł i w tym momencie  walczymy o złoty medal. Ekipa jest naprawdę bardzo silna, ale nie ukrywam, że te weekendy, w których będzie Grand Prix, czy SEC będę się denerwował o naszych reprezentantów. Życzę wszystkim, aby sezon przebiegł bez kontuzji, bo to jest najważniejsze dla każdego zawodnika – mówił Łukasz Borowiak.

W minionych latach Unia mogła liczyć na ogromne wsparcie ze strony miasta. Prezydent jest z tej współpracy zadowolony. Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja uległa zmianie w kolejnych latach.  – Na ten temat będą musieli wypowiedzieć się radni. Ja oczywiście będę to rekomendował, ponieważ zgodnie ze strategią promocji miasta Leszna, Unia jest najważniejszym jej elementem. Wsparcie finansowe klubu ze strony miasta coraz częściej budzi jednak skrajne emocje wśród mieszkańców. – Zawsze są jakieś głosy krytyczne, ale są też tacy, którzy się cieszą. Jeśli zapytamy w Warszawie, czy w innym miejscu w Polsce o Leszno, to odpowiedź jest jedna: Unia Leszno – zauważył słusznie sternik miasta.

Borowiak jednoznacznie podkreślił również, że Leszno promuje nie tylko Unia, ale również jej zawodnicy. Nie wykluczył szerszej współpracy z wychowankiem Unii Leszno, Piotrem Pawlickim, który w najbliższym sezonie będzie rywalizował o Indywidualne Mistrzostwo Świata. – Dla mnie najważniejsza jest współpraca z Unią Leszno, nie tylko poprzez organizowanie zawodów, czy rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ale także poprzez poszczególnych zawodników i takim fighterem jest Piotrek Pawlicki, który będzie jeździł w cyklu Grand Prix – uważa. – To jest kwestia szczegółów i chciałbym, aby radni wypowiedzieli się, czy Piotrek będzie fajnym produktem marketingowym promującym miasto Leszno – dodał Łukasz Borowiak.

Daniel Nowak