Bjerre z dwucyfrówką w Szwecji



We wtorek odbyły się kolejne mecze Elitserien. Startowało w nich sześciu leszczynian. Najwięcej punktów, bo 11, zdobył Kenneth Bjerre.

W tym spotkaniu wzięli udział także bracia Pawliccy, którzy bronili barw Piraterny Motala. Przemek zdobył ich 8, a Piotr 4 oraz bonus. Dwoma punktami zwycięzyła jednak drużyna Kenia, Hammarby Sztokholm, mimo że Poole prowadziło przez większość spotkania.

Hammarby Sztokholm: 46 (74)
1. Grzegorz Walasek (0,3,2,2*) 7+1
2. Artem Laguta (3,3,0,3) 9
3. Leon Madsen (3,3,2,2*,0) 10+1
4. Mikael Max (0,0) 0
5. Kenneth Bjerre (2,2,2,3,2) 11
6. Sebastian Alden (0,1*,0,3,0) 4+1
7. Robin Aspegren (1,2*,0,U,2*) 5+2

Piraterna Motala: 44 (106)
1. Przemysław Pawlicki (2,2,3,1) 8
2. Linus Sundstroem (1*,1*,1,1) 4+2
3. Greg Hancock (1*,2,3,1,1) 8+1
4. Piotr Pawlicki (2,1,1*,W) 4+1
5. Matej Zagar (3,3,3,D,3) 12
6. Anton Rosen (3,0,1,1) 5
7. Fredrik Engman (2*,0,1,0) 3+1

Bieg po biegu:
1. A. Laguta, Prz. Pawlicki, L. Sundstroem, G. Walasek 3:3 (3:3)
2. A. Rosen, F. Engman, R. Aspegren, S. Alden 1:5 (4:8)
3. L. Madsen, Pi. Pawlicki, G. Hancock, M. Max 3:3 (7:11)
4. M. Zagar, K. Bjerre, S. Alden, F. Engman 3:3 (10:14)
5. A. Laguta, R. Aspegren, Pi. Pawlicki, A. Rosen 5:1 (15:15)
6. L. Madsen, Prz. Pawlicki, L. Sundstroem, M. Max 3:3 (18:18)
7. G. Walasek, G. Hancock, Pi. Pawlicki, A. Laguta 3:3 (21:21)
8. M. Zagar, L. Madsen, F. Engman, R. Aspegren 2:4 (23:25)
9. Prz. Pawlicki, K. Bjerre, L. Sundstroem, S. Alden 2:4 (25:29)
10. M. Zagar, G. Walasek, A. Rosen, R. Aspegren (U) 2:4 (27:33)
11. S. Alden, R. Aspegren, A. Rosen, F. Engman 5:1 (32:34)
12. G. Hancock, K. Bjerre, L. Sundstroem, S. Alden 2:4 (34:38)
13. A. Laguta, L. Madsen, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki (W) 5:1 (39:39)
14. K. Bjerre, G. Walasek, G. Hancock, M. Zagar (D) 5:1 (44:40)
15. M. Zagar, K. Bjerre, G. Hancock, L. Madsen 2:4 (46:44)

Fredrik Lindgren oraz Mikkel Michelsen wystąpili w meczu Dackarna Malilla – Elit Vetlanda. Zwyciężyła drużyna Byków, Dackarna. Fredka zdobył 9 oczek, a Mikkel wywalczył ich 8, a także bonus.

Dackarna Malilla: 48 (94)
1. Patryk Dudek (2*,3,2,2*,D) 9+2
2. Fredrik Lindgren (3,3,0,3) 9
3. Darcy Ward (2,3,2,2*) 9+1
4. Dennis Andersson (1*,0,0,0) 1+1
5. Michael J. Jensen (3,3,1,3,2) 12
6. Mikkel Michelsen (2,1,2*,0,3) 8+1
7. Victor Palovaara (0,0,0) 0

VMS Elit Vetlanda: 42 (86)
1. Martin Vaculik (1,2,2,1,D) 6
2. Thomas H. Jonasson (0,1*,1*,3) 5+2
3. Jarosław Hampel (3,2,3,2*,0,3) 13+1
4. Mikkel B. Jensen (0,0,1) 1
5. Janusz Kołodziej (2,1*,1,3,1,1) 9+1
6. Jacob Thorssell (3,1,2) 6
7. Ricky Kling (1,0,1*) 2+1

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, P. Dudek, M. Vaculik, T.H. Jonasson 5:1 (5:1)
2. J. Thorssell, M. Michelsen, R. Kling, V. Palovaara 2:4 (7:5)
3. J. Hampel, D. Ward, D. Andersson, M. B. Jensen 3:3 (10:8)
4. M. J. Jensen, J. Kołodziej, M. Michelsen, R. Kling 4:2 (14:10)
5. F. Lindgren, M. Michelsen, J. Thorssell, M. B. Jensen 5:1 (19:11)
6. D. Ward, M. Vaculik, T.H. Jonasson, D. Andersson 3:3 (22:14)
7. P. Dudek, J. Hampel, J. Kołodziej, F. Lindgren 3:3 (25:17)
8. J. Hampel, D. Ward, J. Kołodziej, D. Andersson 2:4 (27:21)
9. M. J. Jensen, M. Vaculik, T.H. Jonasson, M. Michelsen 3:3 (30:24)
10. J. Kołodziej, P. Dudek, M. Vaculik, V. Palovaara 2:4 (32:28)
11. M. Michelsen, J. Thorssell, R. Kling, V. Palovaara 3:3 (35:31)
12. T.H. Jonasson, J. Hampel, M. J. Jensen, D. Andersson 1:5 (36:36)
13. F. Lindgren, D. Ward, M. B. Jensen, M. Vaculik (D) 5:1 (41:37)
14. M. J. Jensen, P. Dudek, J. Kołodziej, J. Hampel 5:1 (46:38)
15. J. Hampel, M. J. Jensen, J. Kołodziej, P. Dudek (D) 2:4 (48:42)

W Norrkoeping tamtejsza Vargarna wygrała z Indianami z Kumli 52:38. W barwach gości wystąpił Damian Baliński, który zapisał na swoim koncie 4 punkty i bonus.

Vargarna Norrkoeping: 52 (87)
1. Peter Kildemand (2*,W,2,3,1*) 8+2
2. Tomasz Gapiński (3,3,1,2) 9
3. Adrian Miedziński (3,3,0,1*) 7+1
4. Kim Nilsson (1,0,2,1) 4
5. Nicki Pedersen (3,2,3,1,2) 11
6. Anders Mellgren (1,0,3) 4
7. Pontus Aspgren (3,2*,1*,1,2*) 9+3

Indianerna Kumla: 38 (93)
1. Antonio Lindbaeck (0,2,0,3,0) 5
2. Joonas Kylmaekorpi (1,1*,3,D,0,0) 5+1
3. Piotr Protasiewicz (2,2*,W,2) 6+1
4. Rune Holta (D,1) 1
5. Niels Kristian Iversen (2,3,3,3,2,3) 16
6. Mathias Thoernblom (W,0,1) 1
7. Damian Baliński (2,1*,1,D) 4+1

Bieg po biegu:
1. T. Gapiński, P. Kildemand, J. Kylmaekorpi, A. Lindbaeck 5:1 (5:1)
2. P. Aspgren, D. Baliński, A. Mellgren, M. Thoernblom (W) 4:2 (9:3)
3. A. Miedziński, P. Protasiewicz, K. Nilsson, R. Holta (D) 4:2 (13:5)
4. N. Pedersen, N.K. Iversen, D. Baliński, A. Mellgren 3:3 (16:8)
5. T. Gapiński, P. Aspgren, R. Holta, M. Thoernblom 5:1 (21:9)
6. A. Miedziński, A. Lindbaeck, J. Kylmaekorpi, K. Nilsson 3:3 (24:12)
7. N.K. Iversen, P. Protasiewicz, T. Gapiński, P. Kildemand (W) 1:5 (25:17)
8. N.K. Iversen, K. Nilsson, D. Baliński, A. Miedziński 2:4 (27:21)
9. J. Kylmaekorpi, N. Pedersen, P. Aspgren, A. Lindbaeck 3:3 (30:24)
10. N.K. Iversen, P. Kildemand, P. Aspgren, P. Protasiewicz 3:3 (33:27)
11. A. Mellgren, P. Aspgren, M. Thoernblom, D. Baliński (D) 5:1 (38:28)
12. N. Pedersen, P. Protasiewicz, K. Nilsson, J. Kylmaekorpi (D) 4:2 (42:30)
13. A. Lindbaeck, T. Gapiński, A. Miedziński, J. Kylmaekorpi 3:3 (45:33)
14. P. Kildemand, N.K. Iversen, N. Pedersen, A. Lindbaeck 4:2 (49:35)
15. N.K. Iversen, N. Pedersen, P. Kildemand, J. Kylmaekorpi 3:3 (52:38)

Piotr Walkowiak