Bjerre lepszy od Pedersena



W Gorzowie rozegrano w sobotni wieczór kolejną rundę Grand Prix. Tym razem najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik. Lepiej z dwójki leszczyńskich Byków spisał się Kenneth Bjerre, który zakończył zmagania na piątej pozycji.

Popularny Power z siedmioma oczkami uplasował się z kolei na dziewiątym miejscu.

Klasyfikacja Grand Prix Polski w Gorzowie:
1. Bartosz Zmarzlik (3,2,1,3,2,3,3) 17
2. Matej Zagar (3,0,2,3,3,3,2) 16
3. Krzysztof Kasprzak (3,3,2,3,2,2,1) 16
4. Michael Jepsen Jensen (2,1,3,3,3,2,0) 14
5. Kenneth Bjerre (1,3,3,0,2,1) 10
6. Greg Hancock (3,3,3) 9
7. Chris Holder (1,2,1,2,3,0) 9
8. Troy Batchelor (1,2,2,2,1,1) 9
9. Nicki Pedersen (2,3,0,2,W) 7
10. Niels Kristian Iversen (2,1,3,W) 6
11. Chris Harris (2,0,0,2,2) 6
12. Fredrik Lindgren (1,2,2,1,0) 6
13. Martin Smolinski (0,1,1,0,3) 5
14. Andreas Jonsson (0,1,1,1,1) 4
15. Adrian Cyfer (0,D,0,1,1) 2
16. Łukasz Kaczmarek (1,1,0) 2
17. Jarosław Hampel (0,0,0,0,D) 0

Bieg po biegu:
1. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, Ch. Holder, A. Jonsson
2. G. Hancock, N. Pedersen, K. Bjerre, M. Smolinski
3. M. Zagar, Ch. Harris, T. Batchelor, A. Cyfer
4. K. Kasprzak, M. J. Jensen, F. Lindgren, J. Hampel
5. K. Kasprzak, Ch. Holder, M. Smolinski, A. Cyfer (D)
6. N. Pedersen, F. Lindgren, N. K. Iversen, Ch. Harris
7. K. Bjerre, T. Batchelor, A. Jonsson, J. Hampel
8. G. Hancock, B. Zmarzlik, M. J. Jensen, M. Zagar
9. M. J. Jensen, T. Batchelor, Ch. Holder, N. Pedersen
10. N. K. Iversen, M. Zagar, M. Smolinski, J. Hampel
11. G. Hancock, F. Lindgren, A. Jonsson, A. Cyfer
12. K. Bjerre, K. Kasprzak, B. Zmarzlik, Ch. Harris
13. M. Zagar, Ch. Holder, F. Lindgren, K. Bjerre
14. K. Kasprzak, T. Batchelor, Ł. Kaczmarek, N. K. Iversen (W)
15. M. J. Jensen, Ch. Harris, A. Jonsson, M. Smolinski
16. B. Zmarzlik, N. Pedersen, A. Cyfer, J. Hampel
17. Ch. Holder, Ch. Harris, Ł. Kaczmarek, J. Hampel (D)
18. M. J. Jensen, K. Bjerre, A. Cyfer, Ł. Kaczmarek
19. M. Zagar, K. Kasprzak, A. Jonsson, N. Pedersen (W)
20. M. Smolinski, B. Zmarzlik, T. Batchelor, F. Lindgren

21. Półfinał I: B. Zmarzlik, K. Kasprzak, K. Bjerre, Ch. Holder
22. Półfinał II: M. Zagar, M. J. Jensen, T. Batchelor

23. Finał: B. Zmarzlik, M. Zagar, K. Kasprzak, M. J. Jensen

Piotr Walkowiak