Bjerre i Lindgren wesprą Unię

Kolejnymi zawodnikami, którzy dołączyli do zespołu Unii Leszno są Kenneth Bjerre i Fredrik Lindgren. A więc to, o czym pisaliśmy w ostatnich kilku dniach, w niedzielę zostało oficjalnie potwierdzone przez klub.

Kenneth Bjerre ubiegłego sezonu zdecydowanie do najlepszych nie zaliczy. Duńczyk reprezentował barwy częstochowskiego Włókniarza. Lepsze występy w barwach Lwów przeplatał bardzo słabymi. Ostatecznie uzyskał jednak niezłą średnią, będąc w czołówce zawodników Włókniarza. Występy w cyklu Grand Prix w wykonaniu Bjerre były wręcz fatalne. Duńczyk, jako jedyny startujący na motocyklu marki Jawa zajął ostatnią pozycję w klasyfikacji generalnej GP 2012. W końcówce sezonu przytrafiła mu się poważna kontuzja, która wyeliminowała go z jazdy. Nie wystartował on w ostatnich czterech eliminacjach GP. Unia ma być kolejnym krokiem w jego karierze. Zawodnik liczy z pewnością, że w Lesznie zdoła się odbudować, by wrócić do grona najlepszych żużlowców świata.

Fredrik Lindgren jeszcze kilka lat temu uważany był za następce wielkiego Tony'ego Rickardssona. Szwedowi do sukcesów swojego rodaka jednak bardzo daleko. Lindgren w minionym sezonie reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław, będąc obok Tomasza Jędrzejaka najskuteczniejszym jeźdźem drużyny Piotra Barona. 27-latek ma na swoim koncie kilka znakomitych występów w cyklu Grand Prix. W ubiegłym sezonie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zajął ósmą lokatę. 

Zarówno Duńczyk jak i Szwed mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie w turniejach cyklu Grand Prix.

Daniel Nowak