Binienda kontra Fury na gali w Londynie!21 grudnia na gali boksu zawodowego w Londynie zaprezentował się Przemysław Binienda. Rywalem leszczynianina był Fury. Nie Tyson a Tommy, choć nazwisko może robić wrażenie.

Tommy Fury to brat znanego wszystkim kibicom boksu Tysona. Dzięki nazwisku, charyzmie i udziałowi w znanym reality show szybko zyskał na popularności. Jego pojedynek z Przemysławem Biniendą za pośrednictwem YouTube, w ciągu zaledwie kilku dni obejrzało już 2 miliony ludzi! Niestety walka trwała bardzo krótko, a leszczynianin doznał sromotnej porażki. 20-letni Brytyjczyk w trzeciej zawodowej walce odniósł trzecie zwycięstwo.

Przemysław Binienda na zawodowstwo przeszedł w 2016 roku. Debiutował podczas gali w Budapeszcie, pokonując reprezentanta gospodarzy Szilarda Ballę przez techniczny nokaut. Później już tak dobrze nie było. Aktualnie wychowanek Polonii 1912 Leszno jest tak zwanym journeymenem. W bokserskim slangu jest to bokser na telefon, budujący rekordy wschodzącym gwiazdom. Aktualnie Przemysław Binienda legitymuje się wstydliwym, jak na bokserskie warunki bilansem 2 zwycięstw i 27 porażek.

Dodajmy, iż Przemysław Binienda nie jest jedynym podopiecznym Albina Pudlickiego, który po juniorskich sukcesach na amatorskim ringu zdecydował się przejść na zawodowstwo. Podobną drogą poszedł Michał Ludwiczak (16-10).

Całą walkę z gali w Londynie można zobaczyć poniżej:

fot. rnews.co.uk