Bezlitośni koszykarze

Po jednostronnym widowisku, koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno pokonali we Wrocławiu miejscowe WKK 85:51. Nasz zespół pozostaje niepokonany w II lidze.

Jamalex Polonia 1912 była faworytem sobotniego starcia we Wrocławiu. Ekipę WKK tworzą młodzi koszykarze, którzy dopiero zbierają doświadczenie. Przewaga fizyczna była widoczna od pierwszych minut tego spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim zwycięstwem gości 27:12. Druga partia była już nieco bardziej wyrównana. Do przerwy wynik brzmiał  45:28 dla Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Nadzieje na  dobry wynik wrocławian, nasi koszykarze pogrzebali w trzeciej odsłonie. To była istna deklasacja. Leszczynianie, którzy aspirują do miana pierwszoligowców pokazali, że są o klasę lepsi od swojego rywala. Zwycięstwo w tej kwarcie 21:9 właściwie zapewniło gościom szesnaste ligowe zwycięstwo. Ostatnia ćwiartka była już tylko formalnością. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 wysoko pokonała WKK, w stosunku 85:51.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Paszek – 14, Krówczyński i Malinowski – po 12, Milczyński i Sobkowiak – po 12, Sirijatowicz – 9, Sanny – 7, Mowlik – 3 oraz Zubik – 2.