Bezbramkowa inauguracja

Dzisiaj w Lesznie miejscowa Polonia 1912 Astromal zainaugurowała piłkarski sezon 2012/2013. W meczu z imienniczką ze Środy Wielkopolskiej padł bezbramkowy remis.

Mecz ze Środą Wielkopolską był dla Polonii pierwszym meczem o punkty w tym sezonie. W zeszłą sobotę odwołano bowiem spotkanie z Piastem w Kobylinie. Goście przystępowali do starcia lekko podrażnieni ostatnią porażką na własnym boisku z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

W pierwszej połowie drużyny stworzyły sobie po jednej znakomitej okazji do strzelenia bramki. Najpierw jeden z zawodników ekipy przyjezdnej trafił w poprzeczkę, później przysłowiową "setkę" mieli gospodarze. Niestety, Hubert Olszak, nie zachował zimnej krwi i z kilku metrów uderzył wprost w ręce bramkarza. Nieco szybszego tempa gra nabrała w drugiej odsłonie. Na samym jej początku minimalnie niecelnie główkował Tobiasz Kuźniewski. Niezłym uderzeniem popisał się również, wprowadzony z ławki, Bogumił Ceglarek. W 86. minucie czerwoną kartkę za taktyczny faul na Igorze Vonsie, otrzymał Maciej Gendek. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu wolnego z okolic 17 metrów, ale jego strzał wspaniale obronił Sławomir Janicki.

Podopiecznym Aleksieja Tiereszczenki nie udało się wykorzystać przewagi liczebnej i ostatecznie po bezbarwnym, ale obiecującym spotkaniu, leszczyńska Polonia zremisowała ze średzką Polonią 0:0.

Składy:
Polonia 1912 Astromal Leszno: Anusiewicz, Ozimek, Kowalski, Siwy, Jęsiek, Bugzel, Lokś, Kuźniewski (83. Grabski), Olszak, Jakubowski (46. Ceglarek), Vons

Polonia Środa Wielkopolska: Janicki, Przybyłek,Siwek, Barabasz, Lisek, Bekas, Loba (66. Gendek), Wolkiewicz (63. Pluciński), Łączny (46. Wiśniewski), Kononowicz (73. Pawlak), Wawszczak