Bezbramkowa inauguracja

W inauguracyjnym spotkaniu o Mistrzostwo III ligi, Polonia 1912 Leszno bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Nielbą Wągrowiec.

Jeden punkt na inaugurację zainkasowała Polonia 1912, która po wyrównanym meczu zremisowała 0:0 z Nielbą. Pomimo usilnych starań przez całe 90 minut, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 11. minucie mocno, ale i niecelnie uderzał Bogumił Ceglarek. Chwilę później, po sporym zamieszaniu w polu karnym, do siatki z najbliższej odległości trafił Artur Krawczyk. Niestety, w tej sytuacji, sędzia słusznie odgwizdał spalonego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, futbolówkę głową trącił Patryk Kowalski, jednak na posterunku znajdował się bramkarz przyjezdnych. Drugą odsłonę od strzału z dystansu rozpoczęli goście. Zagrożeniu zapobiegł Emil Anusiewicz, który sparował piłkę na rzut rożny. W 66. minucie rywali wymanewrował Patryk Kowalski. Piłka, po rykoszecie, przeleciała obok słupka. Do ostatniego gwizdka arbirta, rezultat nie uległ zmianie. Polonia sprawiedliwie podzieliła się punktami z Nielbą.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsik, Woźny, Bugzel, Ozimek – Glapiak, Olszak (k) – Ceglarek, Krawczyk (86' Jankowski), Hofman (68' Gendera) – Kowalski (83' Hofman)