Bez szans pod Wawelem

Porażką zakończyła się wyprawa pierwszoligowego zespołu XDemon Tęczy Leszno do Krakowa na mecz z tamtejszą AZS Koroną. Leszczynianki uległy liderkom tabeli 45:66 notując tym samym dziesiątą porażkę w tym sezonie.

Pierwotnie mecz pomiędzy tymi zespołami miał zostać rozegrany w styczniu, jednak ze względu na przypadające na ten sam dzień ćwierćfinały Mistrzostw Polski U-22 kobiet obie drużyny zdecydowały się rozegrać to spotkanie jeszcze w starym roku.

Wynik spotkania celną „dwójką” otworzyła Zuzanna Gadkowska. Jednak w dalszej części pierwszej kwarty to miejscowe nadawały to rywalizacji. Ostatecznie po dziesięciu minutach gry leszczynianki przegrywały już 17:8.

Nieco bardziej wyrównany przebieg miała druga ćwiartka. Zawodniczki trenera Ryszarda Barańskiego w pewnym momencie zniwelowały swoją stratę do trzech oczek, lecz na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 29:16 dla krakowianek.

Po zmianie stron podopieczne trenera Wojciecha Eljasza Radzikowskiego nadal budowały swoją przewagę. Nasze koszykarki natomiast nie potrafiły zdobywać punktów seriami w efekcie czego przed ostatnią kwartą Korona prowadziła już 45:27.

Miejscowe swoją dominację w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła potwierdziły w czwartej kwarcie, w której obaj trenerzy dali szanse zaprezentowania się zmienniczkom. Rozluźnione wysokim prowadzeniem akademiczki zwyciężyły 21:18 rozstrzygając całe spotkanie na własną korzyść różnicą dwudziestu-jeden punktów.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Giedrojć 11, Wojdalska i Walentowska po 6, Gadkowska i Budeń po 4, Batóg 3, Woźniak, Dąbrowska, Raczyńska, Krajewska i Hołtyn po 2 oraz Lubińska 1

AZS Politechnika Korona Kraków 66:45 XDemon Tęcza Leszno (17:8, 12:8, 16:11, 21:18)