Bez punktów na inaugurację

W sobotę zainaugurowano rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Występująca w roli beniaminka Polonia 1912 Leszno przegrała na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski w stosunku 1:3.

Pierwsza połowa przebiegała raczej pod dyktando miejscowych, choć swoje okazje mieli również biało-czerwoni. To najlepszą zmarnował w 32. minucie Oskar Wulke, który po dobrym podaniu Karola Smoły uderzył z szóstego metra, ale lepszy okazał się miejscowy bramkarz. Dosłownie chwilę później na prowadzenie wyszli ostrowianie i pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

Kilka minut po wznowieniu ostrowanie wyszli z kontrą, którą zakończyli drugim golem. W 68. minucie po dośrodkowaniu Macieja Skrzypczaka, piłkę głową w światło bramki skierował Oskar Wulke, ale ponownie zabrakło szczęścia. Dziesięć minut poźniej po podobnym dośrodkowaniu kontaktowego gola dla gości zainkasował Jakub Harendarz. W 82. minucie mógł być remis ale Łukasz Bugzel trafił w poprzeczkę. W końcówce Centra zamknęła ten mecz i ostatecznie odniosła zwycięstwo w stosunku 3:1.

Już za tydzień, 13 sierpnia biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością. Do Leszna zawita LKS Gołuchów.