Bez podium, ale z punktami

W dniach 15-16 grudnia w leszczyńskiej hali Trapez odbywały się floretowe zawody Pucharu Świata Juniorów. Reprezentantów Polski na podium zabrakło. Wśród mężczyzn startowało czterech florecistów z Leszna.

Pierwszego dnia rywalizowały kobiety. I tutaj najlepszym wynikiem wśród Polek może pochwalić się Julia Chrzanowska, która była piąta. Triumfowała Kanadyjka Allana Goldie. Na pozostałych stopniach podium stanęły Rosjanki. Reprezentantek leszczyńskich klubów zabrakło.

Wśród mężczyzn zwyciężył faworyzowany Alexander Choupenith. Za Czechem uplasowali się Amerykanie: Stephen Mageras i Brian Kaneshige. Najlepszym florecistą z Polski był Szymon Kozłowski, sklasyfikowany na siódmej pozycji. W tej rywalizacji wzięło udział czterech zawodników z Leszna. Punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobyli: Patryk Kolak (IKS Jamalex) – 38 miejsce., Bartosz Cegielski (IKS Jamalex) – 51. i Mikołaj Rygus (Polonia 1912) – 59. Mikołaj Wietrzykowski zajął pozycję 86.

Fotorelację z tej imprezy mogą Państwo obejrzeć klikając TUTAJ.