Bez Pawlickiego i SajfutdinowaW czwartek zakończyło się specjalne okienko transferowe, w którym żużlowcy poszczególnych klubów mieli podpisać aneksy do kontraktów. Do porozumienia z Fogo Unią Leszno nie doszli Piotr Pawlicki i Emil Sajfutdinow.

Leszczyńscy działacze wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy:

Zarząd wraz z Akcjonariuszami Klubu Unia Leszno Sportowa S.A.  po tygodniowych negocjacjach doszedł do porozumienia z Januszem Kołodziejem, Jarosławem Hampelem, Bartoszem Smektałą, Bradym Kurtzem, Jaimonem Lidseyem oraz młodzieżowcami Dominikiem Kuberą, Szymonem Szlauderbachem, Kacprem Pludrą i Krzysztofem Sadurskim.

– Rozmowy z zawodnikami prowadziliśmy praktycznie od początku rozpoczęcia okienka transferowego. Od samego początku z całym Zarządem i Akcjonariuszami mieliśmy na celu porozumienie ze wszystkim zawodnikami z którymi podpisaliśmy umowy w listopadzie ubiegłego roku. Aneksy finansowe na nowy sezon podpisali wszyscy zawodnicy poza Piotrem Pawlickim i Emilem Sayfutdinovem, którzy nie zgodzili się na nasze propozycje finansowe. Piotr Pawlicki podpisał kontrakt warszawski, z kolei Emil Sayfutdinov dostał propozycję kontraktu warszawskiego, ale na ten moment nie podpisał jeszcze dokumentów. Jako Zarząd musieliśmy kierować się dobrem Klubu i spięciem budżetu. Niestety musieliśmy podejść do tematu rozmów z zawodnikami racjonalnie przede wszystkim pod kątem finansowym – przekazał Piotr Rusiecki.

Do 15 maja Klub opublikuje propozycję dla posiadaczy karnetów, którzy kupili karnety na sezon 2020 – Na zakończenie chciałbym zwrócić się z prośbą do Kibiców aby w tym trudnym sezonie, który przed nami zostali z nami i okazali nam wsparcie. W przyszłym tygodniu opublikujemy propozycje dla posiadaczy karnetów. Mam nadzieję, że Kibice zostaną z nami i wybiorą opcję którą rekomenduje Klub. Z góry wszystkim bardzo dziękuję za każdą pomoc, wszyscy walczymy o żużel w Lesznie – podsumowuje Prezes Unia Leszno Sportowa S.A.

Odnotujmy, iż pozostali zawodnicy mistrza kraju zdecydowali się na podpisy pod aneksami. Początek rozgrywek zaplanowano na 12 czerwca zgodnie z opublikowanym terminarzem PGE Ekstraligi.