Bez Pavlica na GorzówNiestety potwierdziły się informacje odnośnie stanu zdrowia Juricy Pavlica. Chorwat pomimo, iż dwa dni temu wystąpił w meczu Elitserien, nie pojedzie ani w pierwszym, ani w drugim spotkaniu przeciwko drużynie z Gorzowa. Jak się okazuje noga zawodnika Unii Leszno nie jest jeszcze do końca wyleczona.
Jurica Pavlic miał być gotowy na fazę play-off, jednak jego powrót na tor był zbyt szybki. We wtorkowym meczu ligi szwedzkiej leszczyński Chorwat podczas trzeciego startu poczuł silny ból nogi. Po przyjeździe ze Szwecji spotkał się on z klubowym lekarzem Unii dr Tomaszem Gryczką. – Dziś w szpitalu zrobiono mu kolejne zdjęcie nogi. Okazało się, że ten zrost nie jest jeszcze tak mocny. Został on troszeczkę naruszony tym startem w Szwecji i dlatego Jurica odczuwał ból, ponieważ nie ma pełnej stabilności kończyny. W takiej sytuacji nie można ryzykować zdrowia zawodnika, który nie jest gotowy do udziału w tak trudnych meczach. Poinformowałem o tym władze klubu – mówi lekarz leszczyńskich Byków.

Jurica przez cztery najbliższe dni pozostanie w Lesznie. Później czeka go dwutygowniowe leczenie i powrót do rodzinnego Gorican.

Łukasz Kaczmarek