Bez bramek w Słupcy

W pierwszym spotkaniu ligowym w tym roku, Polonia 1912 Leszno zaledwie zremisowała na wyjeździe z niżej notowaną SKP Słupcą 0:0.

Po zimowej przerwie, na ligowe boiska wrócili leszczyńscy piłkarze. O pierwsze punkty, podopiecznym Waldemara Jędrusiaka przyszło walczyć w Słupcy.

Mecz w Słupcy nie należał do porywających widowisk. W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stworzyli sobie goście. Najpierw, piłka po uderzeniu Michała Płocharczyka trafiła w słupek. Nieco później, okazję do strzelenia gola miał również Kamil Pawlicki. Zabrakło jednak szczęścia, by umieścić futbolówkę w siatce. W drugiej części, najlepszą okazję zmarnował, będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy, Patryk Gendera. Rywal, starający się grać z kontry, nie znalazł sposobu na Polonistów i ostatecznie padł remis 0:0. Wartym odnotowania jest debiut w pierwszej drużynie 17-latka, Tomasza Zawidzkiego.

Skład Polonii 1912 Leszno: Szczerbal – Kowalski, Lokś, Bugzel, Konieczny (86' Ramota) – Glapiak, Jęsiek, Pawlicki (60' Gendera), Płocharczyk, Krawczyk (80' Zawidzki) – Marciniak (76' Wydmuch)

Łukasz Kaczmarek