Beniaminek stawił opór

Leszczyńscy szczypiorniści po ciężkim boju pokonali beniaminka I ligi piłki ręcznej, ekipę MKS Grudziądz W hali Trzynastka padł rezultat 34:32.

Pierwsza połowa nie była zbyt udana dla podopiecznych Ryszarda Kmiecika. Goście zbyt łatwo przedzierali się przez szyki obronne Realu Astromalu. W efekcie szybko osiągnęli kilka bramek przewagi. W pewnym momencie wynik brzmiał już 5:10. Na szczęście leszczynianie zdołali zniewalować nieco przewagę przyjezdnych, jeszcze przed syreną kończącą pierwszą połowę. Do szatni oba zespoły zeszły przy stanie 14:16.

Po zmianie stron, gra Realu Astromalu wyglądała dużo lepiej. Już w 35 minucie, po kapitalnym kontrataktu gospodarze doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Większe doświadczenie miejscowych w końcu zaprocenowało. W 51 minucie leszczynianie prowadzili 30:27, a chwilę później mieli nawet 5 goli przewagi. W samej końcówce grudziądzanie zdjęli bramkarza, a to przyniosło zamierzony skutek. Podopieczni Ryszarda Kmiecika popełnili kilka fatalnych błędów, a goście skrzętnie to wykorzystali, rzucając gola za golem. Na odrobienie strat czasu jednak zabrakło. Ostatecznie Real Astromal po twardej walce pokonał beniaminka z Grudziądza 34:32.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Tórz – 9, Giernas – 7, Łuczak i Szkudelski – po 5, Wesołek – 3, Nowak – 2, J.Wierucki, Krystkowiak i Meissner – po 1.