Beniaminek poszuka punktów w Lesznie

W najbliższą niedzielę GI Malepszy Futsal Leszno podejmie we własnej hali Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Szykuje się fantastyczne spotkanie, bo rywale pilnie potrzebują punktów.

Podopieczni Tomasza Trznadla mają za sobą świetny mecz w Chojnicach. Leszczynianie rozgromili miejscowy Red Devils aż 7:1. W niedzielę będą chcieli pójść za ciosem i choć podejmują beniaminka, to zadanie wcale nie będzie łatwe. Biało-czerwoni muszą radzić sobie bez jednego z kluczowych strzelców, Michała Bartnickiego. Ostatni mecz pokazał jednak, że jego kontuzja nie wpłynęła poważnie na ofensywne poczynania zespołu. Do składu powróci natomiast Jakub Molicki. Kapitan biało-czerwonych zmuszony był do pauzy, za żółte kartki. Warto będzie również śledzić poczynania coraz lepiej radzącego sobie Rajmunda Siecli. Najmłodszy w leszczyńskiej kadrze, w Chojnicach zaliczył aż trzy asysty i po raz pierwszy znalazł się w najlepszej piątce kolejki, wytypowanej przez Statscore Futsal Ekstraklasę.

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg to drużyna, która od dłuższego czasu gra z przysłowiowym “nożem na gardle”. Brzeżanie są pierwszą drużyną pod kreską, a do gwarantującego utrzymanie trzynastego miejsca w tabeli tracą aż 7 punktów. Trzeba przy tym wspomnieć, iż trzynasty AZS Wilanów ma rozegrane dwa spotkania mniej. Niedzielny rywal leszczynian punktów potrzebuje zatem jak tlenu. Beniaminek ciągle marzy o utrzymaniu, a każda strata punktów oddala ich od tego celu. Barwy gości reprezentują między innymi byli zawodnicy leszczyńskiego klubu. Dla Brzegu grają między innymi: bramkarz – Jakub Budych oraz Dawid Witek, który dla swojego nowego klubu zdobył już 12 goli. Słaba pierwsza runda spowodowała, że w trybie natychmiastowym do drużyny ściągnięto kilku kluczowych zawodników zagranicznych.

Początek starcia GI Malepszy Futsal Leszno – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg zaplanowano na godzinę 17:00. Mecz będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem internetowej telewizji TVcom.pl.