Beniaminek niczym weteranArot-Astromal to jedna z rewelacji I ligi piłkarzy ręcznych. Nasza drużyna po pierwszej rundzie rozgrywek  zajmuje dosyć nieoczekiwanie czwarte miejsce.

Specjalnie dla portalu LeszczynskiSport.pl, o kilka zdań podsumowujących pierwszą rundę, poprosiliśmy czterech zawodników leszczyńskiego zespołu.

Marcin Giernas (rozgrywający): Pierwsza runda w naszym wykonaniu była dobra, jednak pozostaje mały niedosyt, gdyż bez problemu mogliśmy mieć na swoim koncie o cztery punkty więcej. Mecze z Poznaniem i Malborkiem przegraliśmy na własne życzenie. Już po trzynastu spotkaniach w pierwszej lidze można powiedzieć, że dużo się nauczyliśmy, wyciągamy sporo wniosków. Miejmy nadzieje, że w drugiej części rozgrywek zagramy jeszcze lepiej i sprawimy naszym kibicom kilka miłych niespodzianek!

Mateusz Nowak (kołowy): Według mnie, pierwsza runda była dla nas udana, tym bardziej, że jesteśmy beniaminkiem. Zdobyliśmy szesnaście punktów, co daje nam wysokie czwarte miejsce. Oczywiście, patrząc na układ tabeli, nie jest to taka liczba oczek, która daje nam spokój. Rozgrywki są bardzo wyrównane i jak dało się zauważyć, każdy może wygrać z każdym. Złapaliśmy trochę cennego doświadczenia i teraz musimy tylko wyciągnąć wnioski z tych meczów, w których popełniliśmy błędy, żeby wykorzystać to w drugiej rundzie i ze spokojem utrzymać się w lidze. Z pewnością można żałować dwóch meczów przegranych na własnym parkiecie, bowiem zwycięstwa w tych starciach dałyby nam w miarę spokojną przewagę nad strefą spadkową.

Jakub Wierucki (prawoskrzydłowy): Podsumowując pierwszą rundę myślę, że możemy być zadowoleni z uzyskanego wyniku. Pozostaje jednak pewien niedosyt po dwóch porażkach u siebie z Malborkiem i Poznaniem. Z drugiej strony, jako beniaminek i zespół, który był postrzegany jako łatwy przeciwnik, dostarczyciel punktów i skazywany przez wielu na pożarcie, możemy cieszyć się z szesnastu punktów, które wywalczyliśmy. Gołym okiem widać, iż praca jaką wkładamy na treningach nie idzie na marne. W każdym meczu staramy się dać z siebie wszystko. Dodatkowo posiadamy bardzo wyrównaną kadrę. Praktycznie w każdym momencie trener może dokonywać rotacji w składzie. Na koniec, chciałbym podziękować kibicom, którzy tak licznie gromadzą się w Hali Trzynastka i wspierają nas swoim dopingiem.

Jakub Skorupiński (bramkarz): Moim zdaniem, runda ta była dla nas udana. Najbardziej możemy żałować dwóch porażek u siebie, choć jako beniaminek wydaje mi się, że spisujemy się na miarę oczekiwań. Z meczu na mecz jednak, powiększamy swoje doświadczenie na zapleczu ekstraklasy i myślę, iż takie wpadki już się nie zdarzą. W kolejnej rundzie emocji z pewnością nie zabraknie a z naszej strony postaramy się o to, by była ona jeszcze lepsza. Jeżeli chodzi o moją osobę, nie jestem z siebie zadowolony. Mam nadzieję, że dostanę więcej szans na grę, by móc udowodnić przydatność dla drużyny.

Wyniki leszczyńskich szczypiornistów w pierwszej rundzie rozgrywek:

Arot-Astromal Leszno 35:32 ZEPTER AZS UW Warszawa
Spójnia Wybrzeże Gdańsk 35:28 Arot-Astromal Leszno
Arot-Astromal Leszno 32:29 GSPR Gorzów Wielkopolski
Gaz-System Pogoń Szczecin 39:24 Arot-Astromal Leszno
Arot-Astromal Leszno 28:26 KPR Wolsztyniak Wolsztyn
SMS ZPRP Gdańsk 20:26 Arot-Astromal Leszno
Arot-Astromal Leszno 25:29 Polski Cukier-Pomezania Malbork
Arot-Astromal Leszno 35:29 Vertex Sokół Kościerzyna
KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 22:25 Arot-Astromal Leszno
Arot-Astromal Leszno 29:31 WKS Grunwald-Allegro Poznań
Orlen Wisła II Płock 21:28 Arot-Astromal Leszno
ZEPTER AZS UW Warszawa 35:32 Arot-Astromal Leszno
Arot-Astromal Leszno 29:20 Spójnia Wybrzeże Gdańsk

Zdobywcy bramek w po trzynastu meczach:

Marcin Tórz 71
Hubert Szkudelski 52
Krzysztof Misiaczyk 45
Marcin Giernas 42
Krzysztof Kajzer 42
Piotr Łuczak 39
Krzysztof Meissner 36
Jakub Wierucki 31
Eryk Szkudelski 8
Michał Maleszka 3
Michał Matuszewski 3
Mateusz Nowak 2
Jarosław Jasieczek 1
 
Opracował: Łukasz Kaczmarek


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRekordowe Bomis Cup
Następny artykułEmocjonująca II runda