Będzie I liga



W minionych rozgrywkach Tęcza Leszno zajęła ostatnie miejsce na zapleczu Ekstraklasy i formalnie spadła do II ligi. Podobnie jednak jak przed rokiem, klub przyjął zaproszenie od władz PZKosz do gry w I lidze.

To nie lada wyzwanie dla koszykarek, które po kolejnym nieudanym sezonie muszą stanąć na wysokości zadania i zrehabilitować się za kiepskie wyniki. Przypomnijmy, iż o relegacji naszego zespołu przesądziły mecze w fazie play-out. W niej, po dramatycznym trzecim boju w hali Trapez, lepsza okazała się Olimpia Wodzisław Śląski.

O nowe oblicze Tęczy mają zadbać trener Jędrzej Jankowiak i wspierający go Krzysztof Zajc, a także dwie nowe zawodniczki. Z drużyną związała się 23-letnia rzucająca Paula Światowska-Bułhak, występująca w ostatnich latach w CCC Polkowice. Była liderką rezerw, ale również stanowiła uzupełnienie pierwszego składu. Niegdyś, zdobywała także medale z młodzieżową reprezentacją Polski. Innym ze wzmocnień jest Joanna Pawlukiewicz. 26-latka, grająca na pozycji centra, była czołową postacią Karkonoszy Jelenia Góra.

W Lesznie na pewno pozostanie Iga Walentowska. Pomimo przewlekłej kontuzji, jaka trapiła rozgrywającą, działacze postanowili dać jej szansę pokazania pełni swoich umiejętności. Ponadto, team zostanie uzupełniony o minimum pięć wychowanek. Więcej informacji na temat ruchów kadrowych wkrótce.