Będą baraże

To już pewne. Po porażce na własnym parkiecie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:32, Real Astromal Leszno zagra w barażach o utrzymanie w I lidze.

Stało się tak, bowiem swoje mecze wygrali w sobotę bezpośredni rywale leszczynian, Vetrex Sokół Kościerzyna i MKS Poznań. Tym samym, ostatnie spotkanie z Warszawianką Warszawa nie będzie już miało żadnego znaczenia.

Na zwycięstwo z Piotrkowianinem nie liczył chyba największy optymista, biorąc pod uwagę to, w jak kiepskiej formie jest nasz zespół. Szóstą porażką z rzędu pachniało już do przerwy. Podopieczni Ryszarda Kmiecika schodzili do szatni przy stanie 11:18. Wyżej notowany przeciwnik był o wiele skuteczniejszy i obnażał wszystkie słabości gospodarzy. W drugiej połowie coś jednak drgnęło i miejscowi z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali. Na kwadrans przed końcową syreną było 21:26 i wydawało się, że może być jeszcze ciekawie. Niestety, w kolejnym okresie, goście dołożyli kilka trafień i znowu odskoczyli. W ostatecznym rozrachunku, przyjezdni odnieśli cenny triumf w Trzynastce 32:27 i zachowali szanse na awans do Superligi.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Krystkowiak, J. Wierucki i Grzelczak po 5, Przekwas i Łuczak po 4, Jasiczek 2 oraz Misiaczyk i H. Szkudelski po 1.