Batchelor na podium w Rosji



Troy Batchelor zajął trzecie miejsce w rozgrywanym w Rosji, Memoriale Anatolija Stepanowa. Australijczyk w finale musiał uznać wyższość Emila Sajfutdinowa i Nicki Pedersena, którzy zajęli odpowiednio pierwszą i drugą pozycję.

Klasyfikacja:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja) (2,2,1,3,3) 11 + I miejsce w Finale
2. Nicki Pedersen (Dania) (3,3,3,0,2) 12 + II miejsce w Finale
3. Troy Batchelor (Australia) (3,1,0,3,1) 8 + III miejsce w Finale
4. Artiom Łaguta (Rosja) (1,2,0,2,3) 8 + IV miejsce w Finale
5. Andreas Jonsson (1,3,3,1,3) 11
6. Andrij Karpow (Ukraina) (2,2,1,2,2) 9 
7. Renat Gafurow (Rosja) (3,0,1,3,1) 8
8. Sebastian Ułamek (Polska) (0,1,2,3,2) 8
9. Magnus Zetterstroem (Szwecja) (3,2,2,d,0) 7
10. Rune Holta (d,ns,3,2,2) 7
11. Hans Andersen (1,u,3,2,0) 6
12. Scott Nicholls (2,1,2,0,1) 6
13. Roman Poważnyj (1,3,1,0,0) 5
14. Kjastas Puodżuks (Łotwa) (1,3,1,0,0) 5
15. Witalij Biełousow (0,0,0,1,3) 4
16. Danił Iwanow (Rosja) (0,1,1,1,1) 4

Bieg po biegu:
1. Gafurow, Sajfutdinow, Jonsson, Biełousow
2. Pedersen, Karpow, Povazhny, Holta (d)
3. Batchelor, Nicholls, Łaguta, Ułamek
4. Zetterstroem, Puodżuks, Andersen, Iwanow
5. Pedersen, Łaguta, Iwanow, Biełousow
6. Povazhny, Zetterstroem, Batchelor, Gafurow
7. Jonsson, Puodżuks, Nicholls, Holta (ns)
8. Sajfutdinow, Karpow, Ułamek, Andersen (u)
9. Andersen, Nicholls, Povazhny, Biełousow
10. Pedersen, Ułamek, Gafurow, Puodżuks
11. Jonsson, Zetterstroem, Karpow, Łaguta
12. Holta, Sajfutdinow, Iwanow, Batchelor
13. Ułamek, Holta, Biełousow, Zetterstroem (d)
14. Gafurow, Karpow, Iwanow, Nicholls
15. Batchelor, Andersen, Jonsson, Pedersen
16. Sajfutdinow, Łaguta, Puodżuks, Povazhny
17. Biełousow, Karpow, Batchelor, Puodżuks (d)
18. Łaguta, Holta, Gafurow, Andersen
19. Jonsson, Ułamek, Iwanow, Povazhny (u)
20. Sajfutdinow, Pedersen, Nicholls, Zetterstroem

Półfinały:
21. Sajfutdinow, Łaguta, Gafurow, Karpow
22. Pedersen, Batchelor, Ułamek, Jonsson (u)

Finał:
23. Sajfutdinow, Pedersen, Batchelor, Łaguta

Łukasz Kaczmarek