Baron zastąpił SkórnickiegoW piątek Unia Leszno oficjalnie ogłosiła zakończenie współpracy z Adamem Skórnickim. Kilka godzin później poznaliśmy nazwisko nawego menadżera. Został nim, tak ja zapowiadaliśmy tydzień wcześniej Piotr Baron.

Do tej pory Baron z powodzeniem prowadził Betard Spartę. Wrocławski menadżer w środowisku żużlowym zasłynął z przygotowania nawierzchni, która sprzyjała gospodarzom lecz nie sprzyjała walce. Czy podobnego toru możemy w sezonie 2017 spodziewać się w Lesznie? Naszym zdaniem nie. Wcześniej Wrocław, a w tym roku Poznań posiadają nawierzchnie, które nigdy nie sprzyjały rywalizacji i według nas Baron ma z tą sytuacją niewiele wspólnego.

Nowy menadżer był obecny na piątkowym Memoriale Alfreda Smoczyka i określając to łagodnie, nie został miło przyjęty przez miejscowych fanów. My nowemu szkoleniowcowi życzymy owocnej pracy w lesczyńskiej Unii. Oficjalnie obowiązki menadżera przejmie już 1 października. Możemy spodziewać się zatem, że będzie brał udział w budowaniu składu na przyszły sezon. 

Daniel Nowak