Baron w Lesznie?Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nowym managerem Fogo Unii zostanie Piotr Baron, związany do niedawna z wrocławską Spartą.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Baron jest już po słowie z Lesznem i lada dzień zastąpi, pełniącego dotychczas funkcję managera, Adama Skórnickiego. Wraz z jego przejściem, poruszony został temat transferu Tai'a Woffindena. Dwójka ta bardzo dobrze ze sobą współpracowała przez ostatnie lata w Betard Sparcie.

Wzamian za Brytyjczyka, do klubu ze stolicy Dolnego Śląska, miałby powędrować Piotr Pawlicki. 22-latek, na początku tego roku, był już jedną nogą we Wrocławiu, jednak w ostatnim momencie, sprawy obróciły swój bieg i żużlowiec pozostał w domu. Teraz może być inaczej i Piter zmieni otoczenie, jak jego brat Przemysław.

Innym z zawodników, który mógłby zasilić leszczyńską drużynę, jest Patryk Dudek. Sam zainteresowany nie może dogadać się z Zieloną Górą i jest bliski zerwania negocjacji odnośnie nowego kontraktu. Transakcję popularnego Duzzersa sfinalizowałby, podobnie jak w przypadku Emila Sajfutdinowa, jeden ze sponsorów.

Trudno będzie z kolei utrzymać skład juniorski. Łakomym kąskiem dla wielu drużyn jest Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski, Daniel Kaczmarek. W potrzebie jest choćby Stal Gorzów, gdzie zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Adrian Cyfer, przechodzą w następnym sezonie na seniorkę.

(kk)