Bardzo dobre występy juniorów



Za nami półfinały krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, które rozegrano w Pile oraz Opolu. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nich juniorzy Byków.

Najbardziej doświadczony młodzieżowiec Fogo Unii Leszno, Tobiasz Musielak, z 14 punktami wygrał turniej w Pile. Awans do finału eliminacji wywalczył także 16-letni Daniel Kaczmarek, który zdobył 8 oczek.

 Wyniki eliminacji w Pile:
1. Tobiasz Musielak – 14 (3,3,2,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik – 13 (1,3,3,3,3)
3. Krystian Pieszczek – 12 (2,3,2,3,2)
4. Oskar Fajfer – 11 (3,2,1,2,3)
5. Paweł Przedpełski – 10 (2,u,3,3,2)
6. Patryk Dolny – 10 (0,2,3,2,3)
7. Kacper Gomólski – 10 (3,3,2,2,w)
8. Daniel Kaczmarek – 8 (1,2,3,1,1)
——————————————————–
9. Marcin Nowak – 7 (2,1,1,1,2) – rezerwowy
——————————————————–
10. Łukasz Sówka – 6 (1,u,1,2,2)
11. Patryk Karczmarz – 4 (0,2,1,1,0)
12. Marco Gaschka – 4 (0,1,2,w,1)
13. Filip Marach – 3 (3,d,u,0,u)
14. Marcin Wawrzyniak – 2 (2,0,0,0,0)
15. Arkadiusz Pawlak – 2 (0,1,0,0,1)
16. Alex Zgardziński – 2 (1,1,0,w,-)
17. Dawid Krzyżanowski – 1 (1)
18. Oskar Ajtner-Gollob – 1 (1)
19. Dominik Kossakowski – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Marach, Wawrzyniak, Zgardziński, Pawlak
2. Fajfer, Przedpełski, Zmarzlik, Karczmarz
3. Musielak, Pieszczek, Kaczmarek, Dolny
4. Gomólski, Nowak, Sówka, Gaschka
5. Musielak, Fajfer, Pawlak, Sówka (u3)
6. Pieszczek, Karczmarz, Nowak, Marach (d4)
7. Gomólski, Kaczmarek, Zgardziński, Przedpełski (u2)
8. Zmarzlik, Dolny, Gaschka, Wawrzyniak
9. Kaczmarek, Gaschka, Karczmarz, Pawlak
10. Dolny, Gomólski, Fajfer, Marach (u4)
11. Zmarzlik, Musielak, Nowak, Zgardziński
12. Przedpełski, Pieszczek, Sówka, Wawrzyniak
13. Przedpełski, Dolny, Nowak, Pawlak
14. Zmarzlik, Sówka, Kaczmarek, Marach
15. Pieszczek, Fajfer, Krzyżanowski (Zgardziński – w/2min), Gaschka (w/su)
16. Musielak, Gomólski, Karczmarz, Wawrzyniak
17. Zmarzlik, Pieszczek, Pawlak, Kossakowski (Gomólski – w/2min)
18. Musielak, Przedpełski, Gaschka, Marach (u4)
19. Dolny, Sówka, Ajtner-Gollob, Karczmarz
20. Fajfer, Nowak, Kaczmarek, Wawrzyniak

W Opolu bez problemów triumfował młodszy z braci Pawlickich – Piotr. W wywalczeniu przez niego kompletu punktów przeszkodził tylko defekt w ostatnim biegu.
Nie tak dobrze na stadionie przy ulicy Wschodniej radził sobie młodszy o cztery lata od Pitera Bartosz Smektała, dla którego były to pierwsze zawody na tak wysokim szczeblu. Zajął on ostatecznie 11. miejsce.

Wyniki eliminacji w Opolu:
1. Piotr Pawlicki – 14 (3,3,3,3,2)
2. Kacper Woryna – 11 (3,1,2,3,2)
3. Rafał Malczewski – 11 (1,3,2,2,3)
4. Artur Czaja – 10 (3,0,1,3,3)
5. Patryk Malitowski – 10 (2,3,2,1,2)
6. Szymon Woźniak – 9 (3,0,1,2,3)
7. Adrian Cyfer – 9 (w,2,3,3,1)
8. Adrian Gała – 8+3 (t,1,3,1,3)
——————————-
9. Hubert Łęgowik – 8+2 (2,3,1,2,0) – rezerwowy
——————————-
10. Kamil Adamczewski – 8+w (d,2,3,1,2)
11. Bartosz Smektała – 6 (w,1,2,2,1)
12. Łukasz Kaczmarek – 5 (2,2,0,0,1)
13. Adam Strzelec – 3 (w,2,0,1,d)
14. Damian Dróżdż – 2 (2,u,0,0,u)
15. Oskar Polis – 1 (1,w,-,0,0)
16. Mike Trzensiok – 1 (1,w,-,-)

Bieg po biegu:
1. Woryna, Dróżdż, Adamczewski (d1), Strzelec (w/u)
2. Woźniak, Kaczmarek, Trzensiok, Cyfer (w/su)
3. Pawlicki, Malitowski, Polis, Smektała (w/u)
4. Czaja, Łęgowik, Malczewski, Gała (t)
5. Łęgowik, Kaczmarek, Dróżdż (u3), Polis (w/u)
6. Malitowski, Adamczewski, Gała, Woźniak
7. Pawlicki, Cyfer, Woryna, Czaja
8. Malczewski, Strzelec, Smektała, Trzensiok (w/u)
9. Pawlicki, Malczewski, Woźniak, Dróżdż
10. Adamczewski, Smektała, Czaja, Kaczmarek
11. Gała, Woryna
12. Cyfer, Malitowski, Łęgowik, Strzelec
13. Cyfer, Smektała, Gała, Dróżdż
14. Pawlicki, Łęgowik, Adamczewski
15. Woryna, Malczewski, Malitowski, Kaczmarek
16. Czaja, Woźniak, Strzelec, Polis
17. Czaja, Malitowski, Dróżdż (u3)
18. Malczewski, Adamczewski, Cyfer, Polis
19. Woźniak, Woryna, Smektała, Łęgowik
20. Gała, Pawlicki, Kaczmarek, Strzelec (d4)

Bieg dodatkowy o 8. miejsce:
21. Gała, Łęgowik, Adamczewski (w/su)

Piotr Walkowiak


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOsiem punktów Zengoty
Następny artykułPokazali charakter