Barażu nie będzieNie dojdą do skutku zaplanowane na początek października spotkania barażowe o PGE Ekstraligę. Fogo Unia Leszno jest zatem pewna utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Włodarze leszczyńskiego klubu mogą spać spokojnie. Dalekich podróży na Łotwę nie będzie, o czym jasno mówi zaprezentowany poniżej regulamin licencyjny. Lokomotiv Daugavpils, nawet jeśli wygrałby dwumecz z Orłem Łódź i zająłby pierwsze miejsce w I lidze, to i tak nie mógłby awansować. Związane jest to między innymi ze stadionem, który mieści się poza terytorium Polski.

§ 27. Uzupełnienie składu drużynowego

(…)

9. Rezygnacja Klubu z udziału w barażu jest równoznaczna z rezygnacją Klubu z prawa ubiegania się o przyznanie Licencji w wyższej klasie Rozgrywek Klubowych PZM.

10. Barażu dotyczącego awansu z DM I Ligi do Ligi Zawodowej, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 powyżej, nie rozgrywa się w przypadku, gdy:

1) pierwsze miejsce w rozgrywkach DM I Ligi w poprzednim Sezonie Licencyjnym zajmie drużyna Klubu, który na dzień rozpoczęcia poprzedniego Sezonu Licencyjnego rozgrywek DM I Ligi nie wypełniał Kryteriów dotyczących infrastruktury sportowej odnoszących się do lokalizacji Stadionu żużlowego na terytorium Polski (zob. Kryterium I.1) – w takim przypadku prawo do uczestniczenia w Lidze Zawodowej w kolejnym Sezonie Licencyjnym (pod warunkiem uzyskania stosownej Licencji zgodnie z Regulaminem) uzyskują automatycznie: Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach Ekstraligi siódme miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym oraz Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach DM I Ligi drugie miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym;

2) drugie miejsce w rozgrywkach DM I Ligi w poprzednim Sezonie Licencyjnym zajmie Klub, który na dzień rozpoczęcia poprzedniego Sezonu Licencyjnego rozgrywek DM I Ligi nie wypełniał Kryteriów dotyczących infrastruktury sportowej odnoszących się do lokalizacji Stadionu żużlowego na terytorium Polski (zob. Kryterium I.1) – w takim przypadku prawo do uczestniczenia w rozgrywkach Ligi Zawodowej w kolejnym Sezonie Licencyjnym (pod warunkiem uzyskania stosownej Licencji zgodnie z Regulaminem) uzyskuje automatycznie Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach Ekstraligi siódme miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym.

(kk)