Balonowe zmagania zakończone

W ostatnich dniach leszczyńskie niebo należało do balonów. Od środy do soboty odbywały się bowiem 36. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 29. Balonowy Puchar Leszna.

Triumfatorem tegorocznych zmagań został Witold Filus reprezentujący Klub Sportów Balonowych Wrocław. Kolejne miejsca zajęli: Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego i Mateusz Rękas, reprezentujący Mościcki Klub Balonowy. Na podium zabrakło niestety miejsca dla pilotów naszego regionu. Warto odnotować, iż mistrz kraju zgarnął jednocześnie nagrodę za zwycięstwo w 29. Balonowym Pucharze Leszna. Najwyżej wśród leszczynian uplasował się Zbigniew Jagodzik, który był szósty.

W ramach tej samej imprezy o krajowy czempionat rywalizowali też juniorzy. W tym przypadku złoto trafiło na szyję Jakuba Dziedziaka z Mościckiego Klubu Balonowego. Na podium stanęli też: Arkadiusz Sionkowski z Aeroklubu Krakowskiego i klubowy kolega triumfatora w tej kategorii –  Marek Kalinowski.