Awansowali w komplecie



W sobotę na torach w Blijham i Gorican rozegrano rundy kwalifikacyjne do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zarówno Holandia, jak i Chorwacja okazały się szczęśliwe dla leszczynian.
W chorwackim Gorican drugie miejsce zajął Tobiasz Musielak. Tofeek zdobył 14 punktów, przegrywając jeden wyścig ze swoim rodakiem, Bartoszem Zmarzlikiem ze Stali Gorzów. Awans do półfinału wywalczył także Damian Adamczak z pierwszoligowego Orła Łódź.

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Tobiasz Musielak (Polska) – 14 (3,3,3,3,2)
3. Vaclav Milik (Czechy) – 12+3 (2,2,3,2,3)
4. Damian Adamczak (Polska) – 12+2 (3,2,2,3,2)
5. Dakota North (Australia) – 11 (3,3,1,2,2)
6. Wiktor Kułakow (Rosja) – 9 (1,2,0,3,3)
7. Dino Kovacic (Chorwacja) – 9 (1,3,3,1,1)
8. Matic Ivacic (Słowenia) – 8 (2,0,2,1,3)
———————–
9. Steven Worrall (Wielka Brytania) – 7+3 (1,1,2,1,2)
10. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 7+ns (2,2,1,2,0)
11. Ziga Radkovic (Słowenia) – 5 (0,1,2,2,w)
12. Eduard Krcmar (Czechy) – 3 (0,1,1,0,1)
13. Kristian Revinsek (Słowenia) – 3 (0,1,w,1,1)
14. Stefan Nielsen (Wielka Brytania) – 2 (2,w,0,0,0)
15. Sierigej Polenok (Rosja) – 2 (1,d,0,0,1)
16. Michael Buman (USA) – 1 (0,0,1,0,0)
17. Jernej Pecnik (Słowenia) – NS

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Milik, Kułakow, Revinsek
2. Adamczak, Huckenbeck, Worrall, Krcmar
3. North, Ivacic, Kovacic, Radkovic
4. Musielak, Nielsen, Polenok, Buman
5. Musielak, Milik, Worrall, Ivacic
6. North, Huckenbeck, Revinsek, Polenok (d)
7. Zmarzlik, Adamczak, Radkovic, Buman
8. Kovacic, Kułakow, Krcmar, Nielsen (w/u)
9. Milik, Radkovic, Huckenbeck, Nielsen
10. Kovacic, Worral, Buman, Revinsek (w)
11. Zmarzlik, Ivacic, Krcmar, Polenok
12. Musielak, Adamczak, North, Kułakow
13. Adamczak, Milik, Kovacic, Polenok
14. Musielak, Radkovic, Revinsek, Krcmar
15. Zmarzlik, North, Worrall, Nielsen
16. Kułakow, Huckenbeck, Ivacic, Buman
17. Milik, North, Krcmar, Buman
18. Ivacic, Adamczak, Revinsek, Nielsen
19. Zmarzlik, Musielak, Kovacic, Huckenbeck
20. Kułakow, Worrall, Polenok, Radkovic (w/u)

Bieg dodatkowy o 9 miejsce:
21. Worrall, Huckenbeck (ns)

Bieg dodatkowy o 3 miejsce:
22. Milik, Adamczak

Z kolei w holenderskiej miejscowości Blijham zwyciężył Przemysław Pawlicki, który pokonał w biegu dodatkowym Ritchie Worralla. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Pawlicki.

Wyniki:
1. Przemysław Pawlicki (Polska) – 14+3 (3,2,3,3,3)
2. Ritchie Worrall (Wielka Brytania) – 14+u (3,3,2,3,3)
3. Piotr Pawlicki (Polska) – 13 (1,3,3,3,3)
4. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 12 (2,3,3,2,2)
5. David Bellego (Francja) – 10 (3,1,2,3,1)
6. Jan Holub (Czechy) – 9 (0,3,2,2,2)
7. Alex Davies (Australia) – 7 (3,2,1,1,0)
8. Tom Perry (wielka Brytania) – 7 (2,1,1,1,2)
—————————————————–
9. Marcel Helfer (Niemcy) – 6+3 (2,0,2,1,1)
—————————————————–
10. Sean Mason (Australia) – 6+2 (2,2,0,2,w)
11. Roman Cejka (Czechy) – 5 (0,2,3,w,-)
12. Jeffrey Woortman (Holandia) – 5 (1,1,1,0,2)
13. Mason Campton (Nowa Zelandia) – 4 (1,0,0,d,3)
14. Aleksander Koczetow (Rosja) – 4 (d,w,1,2,1)
15. Ladislav Vida (Słowenia) – 3 (1,1,d,1,0)
16. Lars Zandvliet (Holandia) – 1 (1)
17. Xavier Muratet (Francja) – 0 (d,0,0,0,0)
18. Randy Oldenziel (Holandia) – NS

Bieg po biegu:
1. Bellego, Helfer, Campton, Koczetow (d)
2. Worrall, Lebiediew, Piotr Pawlicki, Cejka
3. Przemysław Pawlicki, Mason, Woortman, Holub
4. Davies, Perry, Vida, Muratet (d)
5. Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Bellego, Muratet
6. Holub, Cejka, Perry, Helfer
7. Lebiediew, Mason, Vida, Campton
8. Worrall, Davies, Woortman, Koczetow (w/u)
9. Cejka, Bellego, Davies, Mason
10. Piotr Pawlicki, Helfer, Woortman, Vida (d)
11. Przemysław Pawlicki, Worrall, Perry, Campton
12. Lebiediew, Holub, Koczetow, Muratet
13. Bellego, Lebiediew, Perry, Woortman
14. Worrall, Mason, Helfer, Muratet
15. Piotr Pawlicki, Holub, Davies, Campton (d)
16. Przemysław Pawlicki, Koczetow, Vida, Cejka (w/u)
17. Worrall, Holub, Bellego, Vida
18. Przemysław Pawlicki, Lebiediew, Helfer, Davies
19. Campton, Woortman, Zandvliet, Muratet
20. Piotr Pawlicki, Perry, Koczetow, Mason (w/u)

Bieg dodatkowy o 9. miejsce:
21. Helfer, Mason

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
22. Przemysław Pawlicki, Worrall (u)

Łukasz Kaczmarek