Awans z drugiego miejsca

W meczu kończącym turniej półfinałowy II ligi, xDemon Tęcza Leszno wysoko pokonała Stal Stalową Wolę 88:50 i awansowała do finału rozgrywek.

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu półfinału. W Trapezie, gospodynie okazały się zdecydowanie lepsze od Stali.

Przewagę było widać gołym okiem na parkiecie. Od samego początku xDemon Tęcza narzuciła własny styl, grając bardzo skutecznie. Piłka praktycznie w każdej akcji wpadała do kosza. W pierwszej partii padł wynik 31:8. Trochę więcej ambicji drużyna ze Stalowej Woli wykazała w drugiej kwarcie. Prowadzenie miejscowych nie podlegało jednak żadnej dyskusji. W trzeciej ćwiartce podopieczne Krzysztofa Zajca znów weszły na wysokie obroty. W zespole dobrze funkcjonował każdy element koszykarskiego rzemiosła. Przyjezdne na osłodę wygrały ostatnią kwartę, ale w całym spotkaniu poległy 50:88.

Ostatecznie, awans do finału obok tęczowych wywalczył także Alles Głowno. Na trzeciej pozycji uplasował się Salos Szczecin, czwarta była Stalowa Wola.

Wyniki w kwartach: 31:8, 14:14, 28:11, 15:17

Punkty dla xDemon Tęczy Leszno zdobywały: Jaworowska 20, Pietrzak 16, Moszak, Czmochowska i Karolewicz po 12, Gadkowska 6, Iradzka 4, Hołtyn, Janowicz i Woźniak po 2.

Łukasz Kaczmarek