Australijczycy wygrywają w Toruniu



W piątek, na toruńskiej Motoarenie, rozegrano pierwszą rundę Speedway Best Pairs Cup 2014. Triumfowali w niej Australijczycy, którzy w biegu finałowym pokonali Duńczyków, z Nicki Pedersenem w składzie.

Reprezentant Fogo Unii Leszno zdobył 20 punktów w sześciu wyścigach i zaraz za Tomaszem Gollobem był najskuteczniejszym zawodnikiem całej imprezy.

Wyniki:

I. AUSTRALIA: 29+5 w barażu +7 w finale
7. Chris Holder (W,2,3,3,2,0) 10+3
8. Darcy Ward (4,4,4,4,0,3) 19+4
18. Cameron Woodward – nie startował

II. DANIA: 37+2 w finale
5. Nicki Pedersen (2,4,4,2,4,4) 20+0
6. Niels K. Iversen (3,3,2,3,3,3) 17+2
17. Michael J. Jensen – nie startował

III. POLSKA: 34+4 punkty w barażu
1. Tomasz Gollob (4,4,3,4,4,4) 23+4
2. Adrian Miedziński (3,3,0,0,-,-) 6
15. Patryk Dudek (-.-,-,2,3) 5+0

IV. SZWECJA: 29
9. Andreas Jonsson (3,0,3,4,0,-) 10
10. Antonio Lindbaeck (4,3,4,3,3,2) 19
19. Peter Ljung (-.-,-,-,0) 0

V. ROSJA: 28
11. Emil Sajfutdinow (W,2,3,4,3,4) 16
12. Artiom Łaguta (W,4,2,0,4,2) 12
20. Aleksandr Łoktajew – nie startował

VI. ŁOTWA: 16
3. Kjastas Puodżuks (0,-,2,2,2,2) 8
4. Andrzej Lebiediew (2,0,0,0,-,4) 6
16. Maksim Bogdanow (2,-,-,0,-) 2

VII. NIEMCY: 14
13. Martin Smoliński (2,3,2,2,2,3) 14
14. Kevin Woelbert (0,0,-,0,0,-) 0
21. Max Dilger (-.-,0,-,-,0) 0

Bieg po biegu:
1. T. Gollob, A. Miedziński, A. Lebiediew, K. Puodżuks 7:2
2. D. Ward, N. K. Iversen, N. Pedersen, C. Holder (W/su) 4:5
3. A. Lindbaeck, A. Jonsson, E. Sajfutdinow (W), A. Łaguta (W) 7:0
4. T. Gollob, A. Miedziński, M. Smoliński, K. Woelbert 7:2
5. N. Pedersen, N.K. Iversen, M. Bogdanow, A. Lebiediew 7:2
6. D. Ward, A. Lindbaeck, Ch. Holder, A. Jonsson 6:3
7. A. Łaguta, M. Smoliński, E. Sajfutdinow, K. Woelbert 6:3
8. N. Pedersen, T. Gollob, N.K. Iversen, A. Miedziński 3:6
9. D. Ward, Ch. Holder, K. Puodżuks, A. Lebiediew 7:2
10. A. Lindbaeck, A. Jonsson, M. Smoliński, M. Dilger 7:2
11. T. Gollob, E. Sajfutdinow, A. Łaguta, A. Miedziński 4:5
12. A. Jonsson, A. Lindbaeck, K. Puodżuks, A. Lebiediew 7:2
13. E. Sajfutdinow, N.K. Iversen, N. Pedersen, A. Łaguta 4:5
14. D. Ward, Ch. Holder, M. Smoliński, K. Woelbert 7:2
15. T. Gollob, A. Lindbaeck, P. Dudek, A. Jonsson 6:3
16. A. Łaguta, E. Sajfutdinow, K. Puodżuks, M. Bogdanow
17. N. Pedersen, N.K. Iversen, M. Smoliński, K. Woelbert 7:2
18. T. Gollob, P. Dudek, Ch. Holder, D. Ward 7:2
19. A. Lebiediew, M. Smoliński, K. Puodzuks, M. Dilger 6:3
20. N. Pedersen, N.K. Iversen, A. Lindbaeck, P. Ljung 7:2
21. E. Sajfutdinow, D. Ward, A. Łaguta, Ch. Holder 6:3

Bieg barażowy:
22. T. Gollob, Ch. Holder, D. Ward, P. Dudek 4:5

Finał:
23. D. Ward, Ch. Holder, N.K. Iversen, N. Pedersen 7:2

Klasyfikacja generalna (1/3)
(m-ce, państwo, duże pkt., małe pkt.)

1. Australia – 10 41
2. Dania – 8 39
3. Polska – 6 34
4. Szwecja – 4 29
5. Rosja – 3 28
6. Łotwa – 2 16
7. Niemcy – 1 14

Piotr Walkowiak