Anioły liczą na przełamaniePo dłuższej przerwie leszczyńscy żużlowcy powracają na tor stadionu imienia Alfreda Smoczyka. W najbliższą niedzielę Fogo Unia podejmie outsidera rozgrywek, toruński Get Well. I choć gospodarze wydają się być zdecydowanym faworytem tego starcia, to goście do Leszna z całą pewnością nie przyjadą tylko dla formalności.

Menadżer toruńskich Aniołów, Jacek Frątczak przed niedzielnym pojedynkiem z Fogo Unią Leszno ma sporo problemów kadrowych. Jak się okazuje, w trybie awaryjnym do klubu ściągnięto Jacka Holdera, który ma wspomóc zespół już w meczu przeciwko Bykom.

Przypomnijmy, że problemy ze zdrowiem mają Hancock i Przedpełski. Wspomnianej dwójki zabrakło w awizowanym składzie na mecz Fogo Unia Leszno – Get Well Toruń. Toruńską ekipę wesprze natomiast młodszy brat Chrisa Holdera. Jack najprawdopodobniej wystąpi z numerem 2, zastępując awizowanego wcześniej juniora. Ponadto nie można wykluczyć, że do Leszna przyjedzie Greg Hancock. Nie mamy bowiem zastępstwa zawodnika, a brak Amerykanina w składzie może okazać się tylko zasłoną dymną Frątczaka.

Piotr Baron w leszczyńskim zestawieniu nie dokonał zmian. Wiadomo, że przed spotkaniem na tor powróci Nicki Pedersen. Trudno jednak przypuszczać, aby Duńczyk po jednym treningu był w stanie załapać się do składu.

Obie drużyny znajdują się na zupełnie innej sytuacji. Byki walczą o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off. Anioły natomiast szukają punktów, aby wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Czy goście są w stanie w niedzielę sprawić niespodziankę? Wydaje się, że będzie to niezwykle trudne zadanie, ale wszystko zweryfikuje tor.

Początek starcia zaplanowano na godzinę 19:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Get Well Toruń:
1. Chris Holder
2. Marcin Kościelski
3. Adrian Miedziński
4. Michael Jepsen Jensen
5. Grzegorz Walasek
6. –
7. Igor Kopeć-Sobczyński

FOGO Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Peter Kildemand
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Janusz Kołodziej
14. Bartosz Smektała