Ambitnie ale bez punktów

Koszykarze Polonii 1912 Astromal Leszno ligowe rozgrywki w tym roku zakończyli sromotną porażką. W czwartek Sokół Międzychód pokonał naszą ekipę w stosunku aż 100:60

Tylko pierwsze minuty tego pojedynku można zaliczyć do wyrównanych. W dalszej fazie formą błyszczeli przyjezdni, którzy szybko wysforowali się na kilkunastopunktowe prowadzenie. Już po pierwszej połowie stało się jasne, że Polonia tego meczu nie wygra. Pytanie było jedno: Czy goście złamią granicę 100 punktów. Do przerwy wynik brzmiał 30:52 dla Sokoła.

W drugiej połowie leszczynianie zagrali nieco lepiej. I co najważniejsze, w ich poczynaniach na parkiecie nie brakowało ambicji i woli walki. Niestety goście osiągnęli swój cel, ostatecznie zwyciężając 100:60. Polonia 1912 Astromal rok kończy więc zaledwie z trzema zwycięstwami w Międzywojewódzkiej Lidze Seniorów. 5 stycznia leszczynianie podejmą w hali Trapez Pyrę Poznań.