Ambitnie, ale bez punktów

Sporting Futsal Leszno mimo bardzo ambitnej postawy przegrał w meczu 4. kolejki II ligi z Auto-Wicherek Oborniki 2:5. Postawa gospodarzy w konfrontacji z liderem rozgrywek może napawać jednak optymizmem.

W niedzielę do Hali Trapez zawitał, niepokonany jak dotąd, zespół z Obornik. Beniaminek z Leszna, który po raz drugi w tym sezonie prezentował się przed własną publicznością, chciał przerwać passę zwycięstw znacznie bardziej renomowanego rywala.

Gospodarze, plan zaczęli realizować znakomicie. Już w 1. minucie, po dobrym dograniu Dariusza Szafrańskiego, piłkę w siatce ulokował Michał Murawa. Na kolejne trafienie, musieliśmy czekać siedem minut. Wtedy to, leszczyńską defensywę zaskoczył Tomasz Wicberger i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że rezultatem remisowym może zakończyć się pierwsza połowa, Auto Wicherek dwukrotnie zaskoczył Sporting Futsal. Najpierw w 16. minucie bramkę zdobył Mateusz Ostrowski, a w ostatnich sekundach po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wicberger.

Od początku drugiej odsłony, miejscowi rzucili się do odrabiania strat. Miejscowi przeważali i w 27. minucie udokumentowali to bramką. Bramkarza Obornik, po ładnej, kombinacyjnej akcji pokonał Jakub Przymus. Z czasem, podopieczni Krzysztofa Kaczmarzyka i Grzegorza Posikaty, popełniali więcej fauli. W 36. minucie nasza drużyna złapała szóste przewinienie. Przedłużony rzut karny wykonywany przez Mikołaja Wicbergera obronił Filip Twardowski. Na nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną, Leszno zdecydowało się na wycofanie bramkarza. Manewr ten jednak się nie powiódł. W 39. minucie, czwartego gola dla przyjezdnych ustrzelił doświadczony Bartosz Łeszyk. Rezultat na 5:2 ustalił w 40. minucie Mikołaj Siwecki.

Leszno – Obroniki 2:5 (Murawa 1' Przymus 27' – T. Wicberger 8' 20' Ostrowski 16' Łeszyk 39' Siwecki 40')

Sporting Futsal Leszno: Twardowski, Urbaniak – Chmielewski, Czajka, Drewnowski, Janowicz, Molicki, Murawa, Szafrański, Szewczyk, Tomczak, Walczak, Przymus, Piecuch

Auto Wicherek Obroniki: Konowalski, Szepczyński – Siwecki, Łeszyk, Mavuli, Laskowski, Majchrzak, Małolepszy, Nogalski, Ostrowski, M. Wicberger, T. Wicberger