Akademiczki sprawdziły Tęczę

Pierwszy sparing przed nowym sezonem ma za sobą Tęcza Leszno. Nasze koszykarki wysoko uległy u siebie Enei AZS Poznań 49:76.

Trzeba przyznać, że na tle bardziej doświadczonego klubu ze stolicy Wielkopolski, nasz zespół wypadł blado. Po stronie plusów należy postawić niezłą grę w pierwszej połowie. Podopieczne trenera Jędrzeja Jankowiaka toczyły wyrównaną walkę z poznaniankami, jednak po zmianie stron inicjatywę przejęła ekipa ekstraklasowa.

W trzeciej ćwiartce meczu Tęczowe zdobyły zaledwie 10 punktów, podczas gdy przyjezdne po swojej stronie zapisały aż 27 oczek. Przed ostatnią kwartą, kwestia zwycięstwa w tym spotkaniu była już praktycznie przesądzona, ponieważ miejscowe przegrywały 38:61. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 49:76.

Wśród gospodyń zabrakło między innymi Aleksandry Drzewińskiej oraz leczącej uraz Igi Walentowskiej. Okazję do rewanżu, nasz zespół będzie miał piątek w Poznaniu. W najbliższym czasie, Tęczę czeka jeszcze turniej w Gorzowie Wielkopolskim, który będzie kolejnym etapem przygotowań do nadchodzących rozgrywek.

MKS Tęcza Leszno 49:67 Enea AZS Poznań (17:19, 11:15, 10:27, 11:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Budeń i Pawlukiewicz po 10, Franckowiak i Hołtyn po 7, Brambor 5, Raczyńska 4, Janowska i Bułhak po 3.