A. Szulc: Oby więcej takich meczów

Miniony weekend obfitował w siatkarskie emocje z udziałem leszczyńskich drużyn. Swoje spotkania wygrali zarówno seniorzy jak i młodzicy UKS 9 Leszno.

Derbowy pojedynek pomiędzy Dziewiątką i Kaniąsiatką okazał się spacerkiem dla zawodników z Leszna. Szczególnie drugi set sobotniego spotkania odzwierciedla to jak wyraźna była przewaga miejscowych. Jestem zaskoczony, że aż tak łatwo nam poszło ponieważ mecze z Gostyniem od zawsze były bardzo wyrównane. W dniu dzisiejszym zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Popełniliśmy bardzo mało błędów. Oby więcej takich meczów. – mówił tuż po spotkaniu Adrian Szulc.

Przed meczem seniorów swoje spotkania rozegrali też młodzicy UKS 9, którzy w tym roku debiutują w młodzieżowych zmaganiach na szczeblu wielkopolskim. Chłopacy świetnie zagrali. Wygrali z Kwilczem oraz Piłą po 2:0. Oznacza to, że zarówno młodzicy jak i seniorzy nie przegrali dzisiaj seta – dodaje przyjmujący Dziewiątki, który w tym sezonie łączy rolę zawodnika seniorskiego zespołu oraz szkoleniowca młodych adeptów siatkówki z Leszna.

Już w najbliższą sobotę naszych siatkarzy czeka niezwykle trudne spotkanie z Salosem Ostrów Wielkopolski, który z jedenastoma punktami plasuje się tuż za drużyną trenera Jarosława Borowskiego. Mecz z Ostrowem jest dla nas bardzo ważny, ponieważ tylko dwie ekipy z naszej grupy awansują do fazy play-off. Pojedziemy tam w pełnym składzie i jeżeli zagramy tak jak dzisiaj to na pewno trzy punkty trafią do Leszna – uważa Adrian, który wspólnie z bratem Michałem stanowi w tym sezonie o sile leszczynian.

Nie ukrywamy, że chcemy wygrywać każdy mecz. W naszych planach był bilans 5:0, ale i tak cieszymy się z tego co udało nam się do tej pory osiągnąć  – podsumowuje bardzo zmotywowany Bartosz Gadkowski.

Rozmawiał: Kamil Kuśnierek