84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym przeszły do historiiZakończyły się 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, które w miniony weekend miały miejsce we Włoszakowicach.

W sobotę na bardzo wymagającej trasie pojawili się Amatorzy. To kategoria, która w sposób szczególny interesowała miejscowych fanów kolarstwa, bo w wyścigu wzięło udział wielu reprezentantów regionu leszczyńskiego. W kategorii Amator 16-19 najlepszy okazał się Michał Paterak z Gościęcina. Drugie miejsce zajął reprezentant leszczyńskiego teamu StrefaSportu.pl MW Invest, Kacper Jabłoński. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Paweł Grabarek z Zielonej Góry.

Najważniejsze wyścigi miały miejsce w niedzielę. W Elicie mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się faworyt. Marek Konwa nie pozostawił rywalom złudzeń, pewnie sięgając po dziewiąty w historii tytuł. Srebro zawisło na szyi Patryka Stosza, a brąz po pięknej walce zdobył Adam Żuber. Małą niespodzianką jest brak na podium Bartosza Miklera, który jednak w ostatnich tygodniach zmuszony był do leczenia kontuzji. Warto podkreślić również wysoką, piątą lokatę Grzegorza Grabarka64-sto Leszno.

Nieco więcej emocji mieliśmy w rywalizacji Elity kobiet. Wprawdzie zwyciężczyni osiągnęła dość pokaźną przewagę, ale o triumfie Barbary Borowieckiej zdecydowała świetna druga część wyścigu. Druga była Zuzanna Krzystała, a trzecia Antonina Białek.

Mistrzostwa można było oglądać w całości na żywo w internecie, a sposób i jakość transmisji zasłużyły na wielką pochwałę. Trzeba jasna podkreślić, iż w organizatorzy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach można znaleźć TUTAJ.