W Tarnowie Podgórnym zakończyli zmagania w Grand PrixW miniony weekend w Tarnowie Podgórnym rozegrano turniej o 23. Puchar Alfy Vector, który był jednocześnie ostatnim turniejem tegorocznego iPOS Grand Prix Polski.

Była to ósma edycja Grand Prix. Kulanie rozpoczęto we wrześniu w Lesznie. Później rywalizacja odbywała się kolejno w: Gostyniu, Tomaszowie Mazowieckim i Wronkach. W sumie w cyklu wzięło udział ponad 140 uczestników.

W rundzie kończącej zmagania w Tarnowie Podgórnym, nasi zawodnicy i zawodniczki nie znaleźli się na podium. Wśród pań, najlepiej z Polonistek wypadła Kinga Konopa, która była czwarta. Na siódmej pozycji uplasowała się Anna Chwastyniak. Triumfowała Ewa Iwicka z Czarnej Kuli Poznań. Z kolei wśród panów, najwyżej sklasyfikowany został Michał Szulc, który był piąty. Siódme miejsce zajął Mateusz Klecha. Zwycięstwo odniósł Jakub Osiewicz reprezentujący Start Gostyń.

Medali nie zabrakło w klasyfikacji generalnej. Po srebro sięgnęła Konopa, a po brąz Chwastyniak. Mistrzostwo trafiło w ręce Barbary Grandeckiej z miejscowej Alfy Vector. Nie powiodło się mężczyznom. Klecha był dziesiąty, a Szulc jedenasty. Należy jednak zaznaczyć, że drugi z wymienionych opuścił dwie rundy. Złoty medal zawisł na szyi reprezentanta Dziewiątki Amiki WronkiPiotra Kieliby.