64-sto zdominował inauguracjęW niedzielę sezon zainaugurowała Leszczyńska Liga Rowerowa. Triumfatorami VII Leśnego Kryterium Rowerowego w Trzebanii zostali Adam Adamkiewicz oraz Wojciech Mizuro z Real 64-sto Leszno.

Kilkuset zawodników rywalizowało na dwóch dystansach: Mini oraz Mega. W obu wyścigach zdecydowanie dominowali reprezentanci Real 64-sto Leszno. Na krótszym dystansie bardzo szybko na czoło stawki wysforowała się trójka: Wojciech Mizuro, Przemysław Nalewaj i Piotr Krawczyk. W takim właśnie zestawieniu klubowi koledzy dotarli do mety. Zwycięzcy o ponad 3 minuty wyprzedzili kolejną grupę kolarzy.

Podobną taktykę, ale już samodzielnie przyjął na dystansie Mega, Adam Adamkiewicz. Zawodnik Real 64-sto już na pierwszej z siedmiu pętli znalazł się zdecydowanie na czele stawki. Ponad minutę za triumfatorem na metę wpadło trzech kolejnych kolarzy. W tej rywalizacji niestety górę wzięły ambicje i emocje, bo tuż przed linią końcową doszło do groźnej kraksy. Ostatecznie drugi był Grzegorz Grabarek – również Real 64-sto, a trzeci Przemysław Rozwalka, reprezentujący fuzję StrafaSportu.pl oraz MW Invest.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Daniel Nowak