23 drużyny uczciły pamięć Wojciecha Marciniaka

SONY DSC


W minioną niedzielę na bulodromie Linum rozegrano V Memoriał Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

W godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka  wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz. O godzinie 10:00 natomiast rozpoczęto turniej poświęcony jego pamięci.

W rywalizacji wzięło udział 23 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka. Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka – Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.

Po trwających ponad pięć godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna ,,Kosz” reprezentowana przez Krzysztofa Adamczaka i Henryka Łuczaka, która wygrała wszystkie swoje pojedynki. O kolejności dalszych miejsc decydowały małe punkty. I tak drugie miejsce na podium zajęła ekipa o nazwie ,,57″ w składzie Andrzej Jankowski, Janusz Łukaszewski, a trzecie ,,Wisieńki” w której grał Wiesława i Kinga Cieślawskie.

Zwycięski zespół otrzymał okolicznościowy, przechodni Puchar Memoriału Wojtka Marciniaka, który wręczył Artur Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

Memoriał Wojciecha Marciniaka był współfinansowany przez Urząd Miasta Leszna.