Zwycięstwa juniorów Fogo Unii w półfinałach IMP



W piątek w Częstochowie i Gnieźnie rozegrane zostały półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na obu torach najlepsi byli zawodnicy Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Popularny Smyk pod Jasną Górą był niemalże bezbłędny. W sumie zdobył 14 punktów i zajął pierwsze miejsce. Oczko mniej zebrali Maksym Drabik oraz inny z Byków, Janusz Kołodziej. Poza wymienioną trójką awans do finału uzyskali Piotr Protasiewicz, Norbert Kościuch i Daniel Kaczmarek. Rezerwowym będzie Tomasz Jędrzejak, który w biegu dodatkowym pokonał Damiana Balińskiego. Sporą niespodzianką jest odpadnięcie Grzegorza Zengoty.

Wyniki:
1. Bartosz Smektała (3,2,3,3,3) 14
2. Maksym Drabik (2,3,3,3,2) 13
3. Janusz Kołodziej (3,2,3,3,2) 13
4. Piotr Protasiewicz (0,3,2,3,3) 11
5. Norbert Kościuch (1,1,3,1,3) 9
6. Daniel Kaczmarek (2,3,1,1,1) 8
—————————————-
7. Tomasz Jędrzejak (2,2,1,2,0) 7+3 – rezerwowy
—————————————-
8. Damian Baliński (2,3,0,D,2) 7+2
9. Wiktor Lampart (0,0,2,1,3) 6
10. Grzegorz Zengota (1,0,1,2,2) 6
11. Sebastian Niedźwiedź (W,1,2,2,1) 6
12. Tobiasz Musielak (2,2,T,1) 5
13. Rafał Karczmarz (3,0,1,0,0) 4
14. Karol Baran (3,1,T,0,0) 4
15. Josh Grajczonek (1,1,0,0,1) 3
16. Ernest Koza (0,2) 2
17. Adrian Gała (0,0,T,1,D) 1
18. Artur Czaja (1,0) 1

Bieg po biegu:
1. K. Baran, D. Kaczmarek, A. Czaja, S. Niedźwiedź (W)
2. R. Karczmarz, T. Jędrzejak, J. Grajczonek, A. Gała
3. B. Smektała, M. Drabik, N. Kościuch, P. Protasiewicz
4. J. Kołodziej, D. Baliński, G. Zengota, W. Lampart
5. D. Kaczmarek, B. Smektała, J. Grajczonek, W. Lampart
6. D. Baliński, T. Musielak, N. Kościuch, A. Gała
7. P. Protasiewicz, T. Jędrzejak, S. Niedźwiedź, G. Zengota
8. M. Drabik, J. Kołodziej, K. Baran, R. Karczmarz
9. J. Kołodziej, P. Protasiewicz, D. Kaczmarek, E. Koza, A. Gała (T)
10. M. Drabik, T. Musielak, G. Zengota, J. Grajczonek
11. B. Smektała, S. Niedźwiedź, R. Karczmarz, D. Baliński
12. N. Kościuch, W. Lampart, T. Jędrzejak, A. Czaja, K. Baran (T)
13. M. Drabik, T. Jędrzejak, D. Kaczmarek, D. Baliński (D)
14. P. Protasiewicz, W. Lampart, E. Koza, R. Karczmarz, T. Musielak (T)
15. J. Kołodziej, S. Niedźwiedź, N. Kościuch, J. Grajczonek
16. B. Smektała, G. Zengota, A. Gała, K. Baran
17. N. Kościuch, G. Zengota, D. Kaczmarek, R. Karczmarz
18. B. Smektała, J. Kołodziej, T. Musielak, T. Jędrzejak
19. W. Lampart, M. Drabik, S. Niedźwiedź, A. Gała (D)
20. P. Protasiewicz, D. Baliński, J. Grajczonek, K. Baran

Bieg dodatkowy o 7. miejsce:
21. T. Jędrzejak, D. Baliński

12 punktów dało triumf w pierwszej stolicy Polski Dominowi. Na drugiej pozycji z identycznym dorobkiem uplasował się Kacper Woryna, a trzeci był Zbigniew Suchecki. Przepustkę uzyskał także kapitan biało-niebieskich, Piotr Pawlicki oraz Adrian Miedziński. Na rezerwę załapał się Mateusz Szczepaniak. O medale nie powalczy z kolei Jarosław Hampel, który z 8 oczkami był dopiero dziewiąty. Na tym etapie odpadli również Krzysztof Buczkowski oraz Krystian Pieszczek.

Wyniki:
1. Dominik Kubera (2,1,3,3,3) 12
2. Kacper Woryna (1,3,3,2,3) 12
3. Zbigniew Suchecki (3,3,1,1,3) 11
4. Piotr Pawlicki (2,3,3,2,1) 11
5. Adrian Miedziński (2,3,2,2,2) 11
———————————-
6. Mateusz Szczepaniak (3,2,1,3,1) 10 – rezerwowy
———————————-
7. Marcin Nowak (1,1,3,3,0) 8
8. Oskar Fajfer (3,0,2,1,2) 8
9. Jarosław Hampel (3,2,0,1,2) 8
10. Krzysztof Buczkowski (0,2,1,D,3) 6
11. Paweł Przedpełski (2,0,2,0,1) 5
12. Dawid Lampart (1,2,2,D,0) 5
13. Daniel Jeleniewski (0,D,0,3,1) 4
14. Oskar Bober (1,1,1,1,W) 4
15. Krystian Pieszczek (T,1,0,2,0) 3
16. Mirosław Jabłoński (0,0,0,0,2) 2
17. Robert Chmiel (0) 0
18. Kacper Gomólski – nie startował

Bieg po biegu:
1. O. Fajfer, Pi. Pawlicki, O. Bober, R. Chmiel
2. Z. Suchecki, P. Przedpełski, K. Woryna, M. Jabłoński
3. J. Hampel, A. Miedziński, D. Lampart, K. Buczkowski
4. Mt. Szczepaniak, D. Kubera, M. Nowak, D. Jeleniewski
5. Z. Suchecki, K. Buczkowski, M. Nowak, O. Fajfer
6. K. Woryna, D. Lampart, K. Pieszczek, D. Jeleniewski (D)
7. Pi. Pawlicki, J. Hampel, D. Kubera, M. Jabłoński
8. A. Miedziński, Mt. Szczepaniak, O. Bober, P. Przedpełski
9. K. Woryna, O. Fajfer, Mt. Szczepaniak, J. Hampel
10. D. Kubera, A. Miedziński, Z. Suchecki, K. Pieszczek
11. Pi. Pawlicki, P. Przedpełski, K. Buczkowski, D. Jeleniewski
12. M. Nowak, D. Lampart, O. Bober, M. Jabłoński
13. D. Jeleniewski, A. Miedziński, O. Fajfer, M. Jabłoński
14. M. Nowak, K. Pieszczek, J. Hampel, P. Przedpełski
15. Mt. Szczepaniak, Pi. Pawlicki, Z. Suchecki, D. Lampart (D)
16. D. Kubera, K. Woryna, O. Bober, K. Buczkowski (D)
17. D. Kubera, O. Fajfer, P. Przedpełski, D. Lampart
18. K. Buczkowski, M. Jabłoński, Mt. Szczepaniak, K. Pieszczek
19. K. Woryna, A. Miedziński, Pi. Pawlicki, M. Nowak
20. Z. Suchecki, J. Hampel, D. Jeleniewski, O. Bober (W)

punktacja za www.eSpeedway.pl

Warto dodać, że finał imprezy odbędzie się 4 sierpnia na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Zapewniony udział mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Przemysław Pawlicki.

strony internetowe leszno