Zrobili to! Futsal Ekstraklasa w Lesznie!

W ostatnim meczu 1. Polskiej Lidze Futsalu, GI Malepszy Futsal Leszno pokonał Dragon Bojano 7:2. Sobotni triumf zapewnił leszczynianom awans do Futsal Ekstraklasy.

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami sobotniego starcia w hali Trapez. Podopieczni Tomasza Trznadla musieli jednak zmagać się nie tylko z przeciwnikiem, ale również z ogromną presją. Przed ostatnią kolejką nasz zespół miał tyle samo punktów, co Constract Lubawa, ale legitymował się lepszym bilansem w bezpośrednim pojedynku.

Kluczem do zwycięstwa okazało się świetne wejście z mecz. Miejscowi wyprowadzili trzy potężne ciosy i po sześciu minutach było już 3:0. Bramki strzelali: Kamil Kruszyński, Jarosław Radliński i Hubert Olszak. Tuż przed przerwą gospodarze, w dość pechowy sposób stracili bramkę na 3:1 i na otwieranie szampanów trzeba było jeszcze poczekać.

Wszystko wyjaśniło się po zmianie stron. Leszczynianie z szatni wyszli niezwykle zmobilizowani, rzucili się do ataku i szybko zamknęli to spotkanie. Po dwóch golach Michała Bartnickiego było jasne, że tylko ogromny pech może odebrać miejscowym komplet punktów. Tym bardziej, że podopieczni Tomasza Trznadla w pełni kontrolowali sytuację na placu gry i zdecydowanie dominowali w tym spotkaniu. Przed końcem trafili jeszcze dwukrotnie.  Najpierw bramkarza gości, kapitalnym uderzeniem pokonał Piotr Pietruszko, a potem siódmego gola w tym spotkaniu, a pierwszego w tym sezonie zainkasował na swoim koncie Sergey Chamukha. Ostatecznie GI Malepszy Futsal Leszno zwyciężył 7:2. Wypełniona po brzegi hala Trapez oszalała. Leszno ma drugi po żużlowej Fogo Unii Leszno klub w najwyższej klasie rozgrywkowej!