Zrobić to, co należyOpromienieni ostatnim zwycięstwem w środowych derbach regionu do kolejnego starcia przystępują piłkarze Stainer Polonii Leszno. Już w tę sobotę nasz zespół zmierzy się na własnym boisku z KS Opatówek.

Choć po wygranej nad Obrą Kościan leszczynianie przesunęli się tylko o jedną pozycję w górę tabeli, to są na dobrej drodze, by wkrótce zawitać do ścisłej czołówki IV ligi. W minionej kolejce punkty stracili bowiem lider z Gołuchowa, a także rewelacja tegorocznych rozgrywek Victoria Ostrzeszów. To z pewnością dobra sytuacja wyjściowa dla podopiecznych Jędrzeja Kędziory, którzy mają zamiar pójść za ciosem i zgarnąć pełną pulę.

Z meczu na mecz nowo budowana drużyna w oparciu o nabytki z wyższych lig prezentuje się lepiej, a sama gra jest przyjemniejsza dla oka. Mimo, iż forma, biorąc pod uwagę wyniki, nie jest tak stabilna, to styl w większości spotkań może się podobać. Nie da się ukryć, że biało-czerwoni są zdecydowanym faworytem zbliżającej się potyczki.

Rywal jak do tej pory zebrał zaledwie 4 oczka i znajduje się w strefie spadkowej. Biorąc pod uwagę potencjał naszej ekipy mało prawdopodobne, aby do Leszna przyjechał nastawiony stricte ofensywnie. Przewidujemy, iż przewaga będzie leżeć po stronie gospodarzy i to oni będą zdobywać bramki. Nie zapominajmy jednak, że właśnie takie, na pozór łatwe pojedynki, okazują się trudnymi przeprawami, czego niejednokrotnie mieliśmy dowód w poprzednim sezonie.

Wszystkich kibiców chcących obejrzeć w akcji Stainer Polonię, serdecznie zapraszamy na stadion lekkoatletyczny 21 września. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.