Znowu lepsi od Tęczy

Drugie zwycięstwo nad Tęczą Kościan odnieśli w sparingowym starciu szczypiorniści Real Astromal Leszno. Tym razem triumfowali we własnej hali w stosunku 30:27.

Gospodarze piątkowy pojedynek rozpoczęli znakomicie od stanu 5:0. Rywale długo nie mogli wejść w odpowiedni rytm, a defensywa podopiecznych Macieja Wieruckiego spisywała się bardzo dobrze. Ostatecznie pierwsza połowa była łagodnym wymiarem kary dla kościaniaków. Na tablicy widniał rezultat 17:13.

Po upływie kilku minut drugiej odsłony leszczynianie zdecydowanie spuścili z tonu. W szeregach miejscowych mnożyły się błędy, szczególnie w poczynaniach ofensywnych. Tęcza to wykorzystała, ale i tak nie była w stanie odrobić strat, a końcowy wynik brzmiał 30:27.