Zmiana przyniosła efekt. Jest pierwsze zwycięstwo!

W piątek Timeout Polonia Leszno podejmowała na własnym parkiecie Zetkamę Doral Nysę Kłodzko. Gospodarze wygrali 79:64 i jest to ich pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Inauguracyjne spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca obfitowało w dobrą grę leszczynian. Początek spotkania nie wskazywał na tak znakomite widowisko. Po pierwszej kwarcie miejscowi prowadzili minimalnie, w stosunku 19:15. W dalszej fazie podopieczni Radosława Hyżego błyszczeli zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Do przerwy nasi koszykarze zdołali wypracować aż dwunastopunktową zaliczkę.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale mecz pod pełną kontrolą mieli leszczynianie. Remis z trzeciej kwarcie i minimalne zwycięstwo w tej ostatniej, złożyło się na ostateczny rezultat 79:64. Najjaśniejszą postacią w miejscowej ekipie był Kamil Chanas, który zainkasował 23 punkty. Pozostali zawodnicy punktowali następująco: Pabian – 17, Sanny – 12, Dylewicz – 8,  Sirijatowicz – 7, Skibniewski – 5, Trubacz i Milczyński – po 3 oraz Krawczyk – 1.