Ze Świdnicą na zakończenie rundyZbyt wiele czasu na odpoczynek nie mają w ostatnich dniach nasi szczypiorniści. Po przeprawie pucharowej, czeka ich potyczka ligowa. Już w tę sobotę, Real Astromal Leszno zmierzy się u siebie z ŚKPR Świdnica.

Tak się składa, że spotkanie ze świdniczanami jest ostatnim w pierwszej rundzie. Po nim, drużyny pierwszoligowe czeka ponad miesięczna przerwa. Co ciekawe, leszczynianie mogą ją spędzić samodzielnie na fotelu lidera. By się tak stało, muszą pokonać rywala i liczyć na korzystny wynik meczu w Ostrowie, gdzie tamtejsza Ostrovia podejmie Olimpię Medex Piekary Śląskie. Takowym będzie remis. Wygrana gospodarzy również pozwoli naszej drużynie zakończyć rok na pierwszym miejscu na równi z ostrowianami.

Zadanie wydaje się być jak najbardziej wykonalne. ŚKPR okupuje dolne rejony tabeli. Jego dorobek to 9 punktów, co daje dopiero jedenastą lokatę. Choć Real Astromal jest zdecydowanym faworytem, musi udowodnić swoją wyższość na boisku. Jak wiemy, teoretycznie słabsi przeciwnicy, często potrafią napsuć sporo krwi czołowym ekipom. Do tej pory podopieczni Macieja Wieruckiego wychodzili ze starć w Trzynastce obronną ręką. Wielce prawdopodobne jest, że i tym razem odniosą zwycięstwo. Czy da ono jednak pozycję numer jeden na półmetku rozgrywek?

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcia, wszystkich kibiców w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do hali Trzynastka. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.