Zatopili Kotwicę

Drugie zwycięstwo mają na swoim koncie koszykarze. Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała na wyjeździe z Energą Kotwicą Kołobrzeg 76:56.

Podopieczni Łukasza Grudniewskiego rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Choć wynik otworzył rywal, to później przez ponad pięć minut do kosza trafiali niemal nieprzerwanie goście. Nasz team był bardzo skuteczny, czego brakowało kołobrzeżanom. Ponadto, gospodarze popełniali dużą ilość błędów, co leszczynianie bezwzględnie wykorzystywali. Po pierwszej kwarcie było 27:13. Grę na wysokim poziomie biało-czerwoni podtrzymali w drugiej ćwiartce. Prym w zespole wiódł Marc-Oscar Sanny, który popisał się trzema trójkami w końcówce. Wtórował mu Kamil Chanas i po pierwszej połowie mieliśmy 48:26.

Po zmianie stron, mając sporą przewagę przyjezdni, nieco spuścili z tonu, czego dowodem była wiktoria w trzeciej partii drużyny przeciwnej. Miejscowych do walki próbował poderwać były gracz Jamalex Polonii, Przemysław Wrona oraz Damian Janiak. Mimo to, po 30 minutach, goście mieli spory komfort, bo prowadzili aż 63:46. W czwartej kwarcie, która była jedynie zwieńczeniem dzieła, nasza ekipa dołożyła jeszcze kilka punktów do zaliczki i ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyła Energę Kotwicę 76:56.

Wyniki w kwartach: 13:27, 13:21, 20:15, 10:13

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 zdobywali: M-O. Sanny 22, Chanas 17, Mroczek-Truskowski 10, Stawiak i Kutta po 7, Trubacz i Kaczmarzyk po 6 oraz Milczyński 1.