Zaczynamy rundę rewanżowąPo dwumiesięcznej przerwie na parkiet wracają leszczyńscy szczypiorniści. W sobotę, Real Astromal zmierzy się u siebie z Siódemką Miedzią Legnica.

Runda rewanżowa jest dla naszej drużyny niezwykle istotna. Kiepskie wyniki w pierwszych jedenastu kolejkach i zaledwie dwie wygrane sprawiły, że każdy triumf jest w tym momencie na wagę złota. Zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie wprawiał w zachwyt kibiców efektowną grą, po kilku meczach musiał drastycznie zweryfikować swoje plany. Zamiast walki o najwyższe cele, Real Astromal musi bić się o utrzymanie. – Jesteśmy nastawieni bojowo, ale jak wiemy wszystko zweryfikuje boisko – mówi trener Maciej Wierucki.

Zadania jakim jest pozostanie w I lidze z pewnością nie ułatwia sytuacja jaka panuje w klubie. Kontuzje nadal leczą Fryderyk Musiał i Michał Frieske. Ponadto, podczas zimowego okienka transferowego, z ekipą pożegnali się Norbert Buda i Marcin Jaśkowski. To spore osłabienie, szczególnie jeśli chodzi o drugiego z wymienionych zawodników. Rozgrywający był kluczową postacią na rozegraniu, a zarazem najlepszym strzelcem. Głównie z powodu słabej kondycji finansowej klubu, postanowił odejść właśnie do Legnicy za porozumieniem stron.

Rywal plany ma dość ambitne i nie ma co się dziwić. W pierwszej rundzie legniczanie zdobyli 23 punkty i obecnie zajmują czwarte miejsce, tracąc sześć oczek do lidera Stali Gorzów. Do Leszna przyjadą w najmocniejszym składzie i jak zapowiadają, interesuje ich zwycięstwo. Gospodarze tego spotkania nie są faworytem. Mimo przeciwności losu, zrobią co w ich mocy, by pokonać przeciwnika.

Początek meczu w hali Trzynastka zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.