Zaczynają walkę w play-offW najbliższą niedzielę pierwszy mecz fazy play-off rozegrają nasze koszykarki. Tęcza Leszno zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Basket Głuchołazy.

Tak się składa, że obie te drużyny potykały się na zakończenie rundy zasadniczej. Kilka dni temu, 3 marca w hali Trapez, do wyłonienia triumfatora potrzebna była dogrywka. W niej, górą był rywal, który wygrał 66:64. Chrobry Basket był lepszy od Tęczy również w pierwszym starciu w Głuchołazach, kiedy to pokonał leszczynianki 64:53. Bilans naszego zespołu jest zatem niekorzystny, ale ma szansę na błyskawiczne wyrównanie rachunków. O to będzie jednak niezwykle trudno.

Trener Jędrzej Jankowiak nie będzie mógł liczyć na Igę Walentowską. Rozgrywająca nadal leczy kontuzję kolana. Pod dużym znakiem zapytania stoją także występy Julii Tyszkiewicz, której macierzystym klubem jest CCC Polkowice. W tej sytuacji, kadra opierać się będzie głównie na wychowankach wspartych doświadczonymi Aleksandrą Pietraszek, czy Magdaleną Piserą.

Początek meczu w Głuchołazach zaplanowano na godzinę 17:00. Dodajmy, iż rywalizacja będzie toczyć się do dwóch zwycięstw.