Zaatakować górną połowę tabeliPo przełamaniu w Wieluniu, drugiego zwycięstwa w tę sobotę będą szukać nasi piłkarze ręczni. Real Astromal Leszno zmierzy się u siebie z Borem Oborniki Śląskie.

Po nieudanym początku rozgrywek, nasza drużyna wreszcie się odblokowała. Co ciekawe, nastąpiło to w najmniej spodziewanym momencie. W ostatnim meczu leszczynianie nie byli faworytem, a mimo to, po dobrej i w pełni kontrolowanej grze, pokonali na wyjeździe MKS 25:23. Czy to moment zwrotny i podopieczni Macieja Wieruckiego rozpoczną marsz w górę tabeli? Biorąc pod uwagę pozycję kolejnego przeciwnika, jest to bardzo prawdopodobne.

Rywal przegrał trzy pierwsze spotkania i zamyka ligową układankę. Najbliżej wygranej był przed tygodniem, kiedy to po zaciętym boju uległ u siebie 28:29 AZS UZ Zielonej Górze. Beniaminek płaci tzw. frycowe, ale posiada dwa żądła na rozegraniu. To będący na czele klasyfikacji strzelców Kamil Ramiączek oraz piąty Wojciech Weisskopf. Ich powstrzymanie może okazać się kluczem do sukcesu ponieważ defensywa nie jest najmocniejszą stroną Boru. Straciła bowiem już 100 bramek.

To jednak tylko możliwy scenariusz, bo i tak wszystko zweryfikuje boisko. Serdecznie zapraszamy fanów szczypiorniaka do hali Trzynastka. Początek potyczki o godzinie 19:00.