Za nami Sława Triathlon 2017

W miniony weekend odbyła się kolejna edycja Triathlon Sława. Sobota należała do najmłodszych adeptów aquathlonu, natomiast w niedzielę do rywalizacji na dwóch dystansach przystąpili triathloniści.

Konkurencja nazwana Pierwszy Krok do Ironmana składała się z 400 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerem i prawie 5-kilometrowego biegu. Najlepszy okazał się Mateusz Cieślik ze Strzelców Krajeńskich, który wspomniany dystans pokonał w czasie 53 minut i 41 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęli Paweł Chorolewski z Lubina i Tomasz Sufranowicz z Dąbrowy Górniczej. Wśród reprezentantów naszego regionu najwyżej uplasowała się Anna Płatek z Real 64-sto, która w klasyfikacji Open była 36., będąc jednocześnie czwartą kobietą w całej stawce. Na starcie stanęła prawie setka uczestników.

Dużo więcej doświadczenia i umiejętności wymagała 1/3 Ironmana. Śmiałkowie mieli do pokonania 1266 metrów pływania, 60 km jazdy rowerem i ponad 14 km biegu. Triumfatorem tej koronnej konkurencji w Sławie był Marek Jaskółka z Russeldorfu, który uzyskał czas 2 godziny, 37 minut i 11 sekund. Drugie miejsce zajął Filip Przymusiński z KS UAM Triathlon Poznań, a trzecie Sebastian Najmowicz z Olsztyna. Najlepszy leszczynianin, Michał Kobiałka zajął niezłą, szesnastą lokatę. Wartym odnotowania jest również pierwsze miejsce zawodniczki Ambit Racing Team, Magdaleny Zielińskiej – Dawidziak w kategorii M40-49. W rywalizacji 1/3 Ironmana wzięło udział aż 139 zawodników i zawodniczek.

A w sobotę, w aquathlonie wśrod 14 i 15-latków najlepszy okazał się Michał Matusewicz z Wałbrzycha. W tym przypadku zabrakło reprezentantów Leszna. W kategorii 10-13 lat 29. miejsce zajęła jedyna leszczynianka, Paulina Płatek, a triumfatorem okazał się Piotr Król z CSGT Głogów.